Dabīgie audumi
Apģērbi, kas izgatavoti no dabīgām šķiedrām, piemēram, lina, kokvilnas vai vilnas, ir jutīgi pret augstām temperatūrām. Karstā ūdens dēļ audums var sarauties vai mainīt formu.
Piemēram, lina krekli vai kokvilnas T-krekli pēc karstās mazgāšanas var sarukt vairākus izmērus. Lai izvairītos no šādām situācijām, mazgājiet dabiskos audumus vēsā ūdenī un izmantojiet smalku mazgāšanas ciklu.
Sintētiskie materiāli
Arī mākslīgie audumi, piemēram, poliesters, neilons vai spandekss, nevar izturēt karstu ūdeni. Augsta temperatūra var izraisīt šķiedru bojāšanos, izstiepšanos un formas zudumu. Piemēram, sporta apģērbs ar elastānu var zaudēt elastību un vairs nederēs pareizi.
Turklāt tumši sintētiski izstrādājumi var izbalēt, bet to krāsa var sabojāt cits apģērba gabalus. Lai saglabātu sintētikas labo izskatu, ieteicams tās mazgāt vēsā ūdenī, izmantojot maigus mazgāšanas līdzekļus.
Dekoratīvie tekstilizstrādājumi
Dekoratīvie elementi uz gultas veļas, dvieļiem vai galdautiem mazgāšanas laikā prasa īpašu uzmanību. Izšuvumi, mežģīnes vai dekoratīvie ieliktņi ir viegli sabojāti, pakļaujoties augstām temperatūrām.
Karsts ūdens var izraisīt šādu elementu deformāciju, krāsas maiņu vai pat plīsumus. Lai dekoratīvie tekstilizstrādājumi būtu labā stāvoklī, izmantojiet aukstu ūdeni un smalku mazgāšanas ciklu. Šādus priekšmetus ieteicams arī žāvēt dabiski, lai izvairītos no deformācijas.
Vintage audumi
Īpaši rūpīgi jākopj antīkie tekstilizstrādājumi un ģimenes mantojuma priekšmeti. Karsts ūdens var pilnībā iznīcināt veco audumu trauslās šķiedras, atstājot tajās caurumus vai liekot tiem zaudēt formu.
Pat jaunus priekšmetus ar sentimentālu vērtību, piemēram, bērnu kristību kleitas, vislabāk nemazgāt karstā ūdenī. Šādos gadījumos labāk vērsties pie profesionāļiem vai izvēlēties mazgāšanu ar rokām vēsā ūdenī, lai šos produktus saglabātu daudzus gadus.