Šķiet, ka mazgāšana ir vienkāršs uzdevums, taču, izvēloties pareizo ūdens temperatūru, var būtiski saglabāt drēbes un veļu.
Lai gan karstais ūdens efektīvi noņem traipus un iznīcina baktērijas, tas var sabojāt dažus audumus. Izcelsim septiņu veidu priekšmetus, kuriem nepieciešama īpaša aprūpe, lai tie būtu vislabākajā stāvoklī.
Smalki audumi
Smalkiem priekšmetiem, piemēram, zīdam, mežģīnēm vai izšūtiem priekšmetiem, mazgājot ir nepieciešama īpaša piesardzība. Karsts ūdens var vājināt šo audumu šķiedras, padarot tās trauslas vai pat iznīcinot to struktūru.
Piemēram, zīds zaudē savu raksturīgo spīdumu pēc karstas mazgāšanas, un vilnas vai kašmira izmērs var sarukt. Lai smalkās lietas būtu labā stāvoklī, tās ieteicams mazgāt aukstā ūdenī un izmantot speciālus veļas maisiņus. Vienmēr pievērsiet uzmanību delikāto priekšmetu kopšanas etiķetēm.
Spilgtas krāsas
Apģērbiem ar bagātīgām krāsām ir nepieciešama piesardzība, mazgājot to. Karstā ūdens dēļ krāsvielas izbalē un izskalojas, atstājot jūsu iecienītākos priekšmetus blāvus.
Džinsi, spilgtas krāsas T-krekli vai krāsainas kleitas var zaudēt piesātinājumu jau pēc dažām mazgāšanas reizēm karstā ūdenī. Turklāt krāsa var pāriet uz citiem priekšmetiem cilindrā, atstājot traipus. Lai izvairītos no šādām problēmām, izmazgājiet spilgtas krāsas priekšmetus aukstā ūdenī un šķirojiet veļu pēc krāsas.
Apģērbi ar traipiem
Lai gan var šķist loģiski izmantot karstu ūdeni, lai cīnītos pret traipiem, dažos gadījumos tas tikai pasliktina situāciju. Olbaltumvielu traipi, piemēram, sviedri, var nostiprināties audumā, pakļaujot to augstām temperatūrām.
Arī grūti traipi, piemēram, šokolāde vai piena produkti, pēc karstas mazgāšanas var kļūt vēl stiprāki. Labākais risinājums ir pirms galvenās mazgāšanas traipu apstrādāt ar aukstu ūdeni un īpašiem līdzekļiem. Tikai pēc tam jūs varat izmantot siltu ūdeni, ja produkta etiķete to atļauj.
Turpinājumu lasiet nākamajā lapā!