Noderīgās mandarīnu īpašības

Mandarīni pirmo reizi Eiropā tika ievesti 19. gadsimta sākumā, un Ķīna tiek uzskatīta par šo augļu dzimteni. Mūžzaļais mandarīnu koks pieder Citrus ģintij.

Mandarīnu saldie augļi ir viegli mizojami, kas ļauj tiem izcelties citu citrusaugļu vidū. Mandarīnus ēd svaigus, pievieno augļu un dārzeņu salātiem, no tiem gatavo mandarīnu sulu, ievārījumus un sukādes.

Mandarīnu lietderīgās īpašības

Mandarīnu mīkstums satur organiskās skābes, cukurus, askorbīnskābi, tiamīnu, rutīnu un fitoncīdus. Augļa miziņa satur lielu daudzumu ēterisko eļļu. Mandarīna kaloriju vērtība ir 53 kcal.

Mandarīni ir lielisks C vitamīna avots. Rudenī un ziemā ir ļoti svarīgi papildināt vitamīnu krājumus, lai saglabātu imunitāti.

Mandarīnu lietošana palielina apetīti, uzlabo vielmaiņas procesus organismā, tiem piemīt tonizējoša un pretmikrobu iedarbība.

Lasi vēl: Vecu taukainu traipu noņemšana no drēbēm un mēbelēm

Neraugoties uz mandarīnu ievērojamajām priekšrocībām, pārmērīgs patēriņš var izraisīt alerģiskas reakcijas. Mandarīnus nav ieteicams ēst, ja ir gastrīts ar paaugstinātu kuņģa sulas skābumu un zarnu iekaisuma slimības.

Kā izvēlēties labus mandarīnus, lasiet nākamajā lapā!

Pievienot komentāru