No kurienes nāk zīmes par melnu kaķi, sasistu spoguli un sāli

Vācijā ir otrādi – ja kaķis šķērso ceļu no labās puses uz kreiso, tas ir z nelaimi, bet, ja tas šķērso ceļu no kreisās puses uz labo, tas nes veiksmi. Savukārt Skotijā saka, ka, ja melns kaķis iet pāri lievenim, mājas saimniekam veiksies.

Senie ēģiptieši, kas jau izsenis cienīja kaķus, īpaši godāja melnos kaķus, jo to kažoka krāsa bija saistīta ar dūņu krāsu, kas nogulsnējās Nīlas plūdu laikā, padarot augsni auglīgu.

Saplēstais spogulis

Spoguļi vienmēr ir bijuši saistīti ar pārdabisko. Jo tieši spogulis ir tas, kas atspoguļo mūsu tēlu pretēji un, šķiet, spēj parādīt cilvēka patieso būtību, viņa dvēseli vai pat – atver portālu uz citu dimensiju.

Saplēsts spogulis tiek uzskatīts par sliktu zīmi, jo tas var “ieslodzīt” mūžībā aizgājušā cilvēka garu. Romieši ticēja, ka dvēsele un ķermenis atdzimst ik pēc septiņiem gadiem, tāpēc salauzts spogulis nes neveiksmi šajā periodā.

Vienkāršākais skaidrojums par saplīsuša spoguļa zīmi ir tāds, ka, ja tiek iznīcināts kāda cilvēka tēls, var ciest arī fiziskā persona. Eiropā izplatīta zīme ir tāda, ka izvadīšanas laikā aizgājēja gars paliek ieslodzīts spoguļa stiklā. Spoguļa salaušana novedīs pie gara atbrīvošanas. Tāpēc pastāv paraža pēc cilvēka aiziešanas mūžībā mājā piekārt spoguli.

Un vēl – kādreiz spoguļi bija ļoti dārgi, tāpēc tos taupīja, lai izvairītos no finansiāliem zaudējumiem. Uzstādīt jaunu spoguli saplīsušā vietā bija neticami dārgi, un to varēja atļauties tikai turīgi cilvēki.

Izkaisītā sāls

Tas, kurš izkaisīs sāli, saņems septiņus nelaimes gadus. Bet kāpēc sāls un kāpēc septiņi gadi? Sāls bija vērtīga prece, un tās zaudēšana tika uzskatīta par sliktu zīmi. Lai izvairītos no nelaimes, vajadzēja paņemt trīs šķipsniņas sāls un mest tās pāri kreisajam plecam.