Likt vai nelikt džemperi uz pakaramā – labākie uzglabāšanas veidi

Džempera likšana uz pakaramā šķiet ērta ideja – tie aizņem mazāk vietas atvilktnēs un vienmēr ir pa rokai. Bet vai tas tiešām ir labākais veids, kā glabāt iecienītākās siltās drēbes?

Izdevums Better Homes and Gardens skaidro, kad džemperus drīkst pakarināt, kā to darīt pareizi un kādas alternatīvas metodes būtu jāņem vērā.

Kāpēc džemperus nevajadzētu pakarināt

Apjomīgi trikotāžas džemperi nodrošina mājīgumu aukstajā sezonā, taču to struktūra prasa īpašu rūpību. Smagie modeļi, kas izgatavoti no biezas dzijas, gravitācijas ietekmē var zaudēt formu, izstiepties vai iegūt neizskatīgas krokas.

Viegli džemperi, kas izgatavoti no smalka trikotāžas materiāla, var izturēt uzglabāšanu uz pakaramiem, taču tas ir atkarīgs arī no materiāla. Visneaizsargātākās vietas pret deformāciju ir plecu šuves, kakls un piedurknes. Ja džemperis ilgstoši uzglabājas uz pleciem, piedurknes var izstiepties un audums kļūst mazāk elastīgs.

Džemperu glabāšanas alternatīvas

Ja jums ir pietiekami daudz vietas, džemperu uzglabāšana salocītā veidā ir labākais risinājums. Visērtāk tos ir novietot atvilktnēs, plauktos vai speciālos apģērbu grozos. Tomēr, ja vietas ir maz, ir vērts apsvērt citas iespējas.

Sezonas apģērbu uzglabāšanai izmantojiet vakuuma maisus vai maisiņus. Īpašus konteinerus tekstilizstrādājumiem var novietot zem gultas.

Salocīto apģērbu organizatori palīdzēs uzglabāt lietas kompakti, neradot haosu. Krēsli vai soli ar glabāšanas vietu var būt lieliska izvēle džemperu locīšanai.

Lai džemperi ilgstoši saglabātu skaistu izskatu, jāievēro daži svarīgi uzglabāšanas noteikumi. Pirmkārt, neatstājiet tos uz metāla pakaramajiem pēc ķīmiskās tīrīšanas, jo tas var izraisīt deformāciju.

Otrkārt, ir svarīgi izvairīties no saskares ar raupjām virsmām, rāvējslēdzējiem vai citiem elementiem, kas var bojāt audumu. Tāpat džemperus nekrājiet ciešās kaudzēs – tas palielina kroku un izstieptu vietu raušanas risku.