Latvijā uzņemts video grupas Lanskoy & Co jaunajai dziesmai “Dzīve izkliedētā gaismā”

Romantiskā kinostāsta filmēšanas muzikālā bāze ir grupas Lanskoy &Co jaunais singls “Dzīve izkliedētā gaismā”. Citāts no tāda pat nosaukuma Josifa Brodska dzejoļa iedvesmoja Dmitrijs radīt izjustu muzikālo kompozīciju, kura savukārt bija plaša mākslas projekta sākums.

Video “Dzīve izkliedētā gaismā” kļuva par populārā ģimenes un radošā tandēma – Dmitrija un Jekaterinas Lanskoju – jauno projektu. Šoreiz tas ir stāsts, kas ir izveidots, apvienojot dažādus žanrus: mūziku, dejas, kinematogrāfu, foto. Dmitrijs projektā piedalās sev ierastajās dziedātāja, autora un producenta lomās, bet Jekaterina ir nomainījusi režisora krēslu pret skatuvi – “Dzīvē izkliedētā gaismā” viņa ir aktrise un dejotāja.

Projekta realizācijai tika savākta spēcīga komanda: jaunais un ambiciozais Latvijas režisors Ruslans Fradkins, kas jau paspējis pastrādāt veiksmīgo kino projektos “Varonis” un “Van Gogi”, operators Jānis Andrejevs, kurš ir zināms ar saviem darbiem grupai Prāta vētra; horeogrāfe –inscenētāja Edīte Ābeltiņa, leģendārās deju grupas Buras dibinātāja; grima māksliniece Emīlija Eglīte, kas ieguvusi “Emmy” balvu par darbu filmā “Irēnas Sendleres bērni”. Galveno vīriešu lomu video atveidoja un Lanskajas partneris bija populārais Latvijas dejotājs un horeogrāfs, vairākkārtējs Latvijas čempions, Eiropas čempionāta sarīkojumu dejās laureāts Vjačeslavs Višņakovs. Tāpat filmēšanā piedalījās populārā Krievijas aktrise Tatjana Mariņičeva un populārais Latvijas fotogrāfs Arkādijs Gluhihs. Izpildproducente – Nika Stepanova (Forma Pro Films, Rīgas Filmu Studija).

Video scenārija ideju izdomāja Jekaterina: “Jau kādu laiku es jutu nepiepildītu telpu, trūka tā, kas bija manā dzīvē no agras bērnības: tētis – baletmeistars, mamma – horeogrāfe un visa dzīve kā deja – nemitīgā kustībā ar bezgalīgu mūziku dvēselē. Atlika vien visu atcerēties un veikt pirmos soļus. Tā radās stāsts par dejotāju un horeogrāfu. Un par deju, kas viņiem kļuva par mīlestību un mīlestības ilūziju, harmoniju un apsēstību, smalko matēriju un acumirkli. Mūžīgais stāsts par vīrieti un sievieti, kuru sapratīs un izjutīs ikviens. “Dzīve izkliedētā gaismā” – tas ir kamerstāsts ar atvērtu finālu. Es ceru, ka tas pārtaps par kaut ko lielāku, iespējams, par nopietnu kinodarbu.”

Muzikālās kompozīcijas “Dzīve izkliedētā gaismā” veidošanā piedalījās: vārdu un mūzikas autors – Dmitrijs Lanskojs; aranžējums – Dmitrijs Jemeļjanovs un Genādijs Lagutins; stīgu grupas aranžējums – Jaroslava Srodniha kvartets; ieraksts un redakcija – Aleksandrs Belovs, Jurijs Abakumovs.

Muzikālais projekts Lanskoy & Co. klausītājiem ir labi zināms pēc dziesmām no populāriem Krievijas seriāliem “Fizkultūras skolotājs”, “Filoloģijas fakultāte”, “Adaptācija”, bet projekta solists Dmitrijs Lanskojs kā muzikālais producents ir piedalījies projektos “Saldā dzīve”, “Astoņdesmite”, “Reālie zēni”, “Nabaga cilvēki”, “Es tievēju” un daudzos citos.

Dziesma “Dzīve izkliedētā gaismā” ir pieejama visās digitālajās platformās.

Pievienot komentāru