Kliņģerīšu tinktūra matiem

Kliņģerītes zied no jūlija līdz oktobrim, tāpēc tagad ir pēdējais laiks tās ievākt.

Ikviena mūsdienu sieviete regulāri domā par savu matu veselību, taču ne katrai ir pietiekami daudz naudas, lai iegādātos dārgus matu kopšanas līdzekļus vai regulāri apmeklētu skaistumkopšanas salonu.

Šādā gadījumā atliek tikai viens – lūgt padomu māmiņām un vecmāmiņām, kuras zina, kā ar tautas līdzekļiem atgriezt matiem spēku un veselību. Lai atrisinātu šo problēmu, jau kopš seniem laikiem cilvēki ir lietojuši kliņģerīšu tinktūru matiem. Mēs pastāstīsim par šī līdzekļa priekšrocībām un lietošanas veidiem.

Senos laikos kliņģerīšu tinktūra glabājās ikvienā mājas aptieciņā, un tas viss pateicoties šī līdzekļa plašajam darbības spektram. Oficiālajā medicīnā kliņģerīšu spirta tinktūru lietoja kā žultsdzenošu līdzekli, kā arī locītavu, bronhu un kuņģa-zarnu trakta slimību ārstēšanai. Bērnu mātes šo tinktūru lietoja, lai ieziestu sasitumus un nobrāzumus, un sievietes jau izsenis lietoja kliņģerīšu tinktūru kā matu un sejas ādas kopšanas līdzekli. Šo tautas līdzekli sekmīgi izmanto blaugznu, sausuma un trausluma novēršanai, matu ārstēšanai un atjaunošanai.

Aprakstīto līdzekli var iegādāties jebkurā aptiekā vai pagatavot patstāvīgi. Lai to izdarītu, nepieciešams 2 ēdamkarotes sasmalcinātu kliņģerīšu ziedu apliet ar 250 ml spirta un atstāt nostāvēties 7 dienas. Pēc tinktūras nostāvēšanās brīža to var lietot saskaņā ar norādījumiem. Tinktūru labāk uzglabāt tumšā un vēsā vietā.

Lai atbrīvotos no blaugznām, ir vērts izmēģināt šādu recepti. Kliņģerīšu tinktūra jāatšķaida ar ūdeni proporcijā 2:1. Labi iemērcot marles salveti šajā šķīdumā, ar to ietin matus, galvu pārklāj ar celofāna maisiņu un izolē ar dvieli. Pēc 30 minūtēm mati jāizskalo, neizmantojot šampūnu.

Turpinājumu lasiet nākamajā lapā!

Leave a Comment