Pašu tomātu stādu audzēšana ir sarežģīts uzdevums, kas prasa rūpību un profesionālu pieeju. Dārzkopji bieži saskaras ar vāju un iegarenu stādu problēmu, kas nevar normāli attīstīties.
Galvenais stādu izstiepšanās cēlonis ir nepietiekams apgaismojums. Jaunie augi sāk stiepties uz augšu, meklējot saules gaismu, kā rezultātā veidojas plāni un vāji stublāji. Dārzkopjiem ir jānodrošina stādiem maksimāls apgaismojums, vēlams izmantot papildu fitolampas.
Būtisks faktors kļūst arī paaugstināta temperatūra telpā. Ja temperatūra pārsniedz optimālās vērtības, augi sāk strauji augt, bet veido vāju sakņu sistēmu. Ideālā temperatūra tomātu stādu audzēšanai ir 20-22 grādi dienā un 16-18 grādi naktī.
Ja telpā ir slikta ventilācija, tas var veicināt sēnīšu attīstību un traucēt stādu attīstību. Ir svarīgi nodrošināt gaisa plūsmu, lai izvairītos no pelējuma un pārmērīga mitruma uzkrāšanās.
Pārmērīgs augsnes mitrums ir nopietna problēma stādu attīstībai. Pārmērīga laistīšana izraisa sakņu slimības, samazina imunitāti un novājina augus. Dārzkopjiem ieteicams kontrolēt augsnes mitrumu, izmantojot tikai istabas temperatūras ūdeni.
Sēklu un augsnes kvalitātei ir būtiska nozīme stādu attīstībā. Nekvalitatīvu sēklu vai barības vielām nabadzīga substrāta izmantošana var izraisīt vāju augu augšanu. Speciālisti iesaka izmantot specializētus tomātu augsnes maisījumus un sēklas iegādāties tikai uzticamās kokaudzētavās.
Ja stādi sāk izstiepties, varat mēģināt tos stādīt dziļāk, jo tomāt stādiem ir spēja izveidot jaunas saknes uz stublāja. Tas palīdzēs nostiprināt stādus un padarīs tos izturīgākus.
Regulāra mēslošana ir priekšnoteikums normālai stādu augšanai. Nepieciešamo mikroelementu trūkums izraisa augu novājināšanos un to uzņēmību pret izkrišanu. Eksperti iesaka izmantot kompleksos mēslošanas līdzekļus, kas satur slāpekli, kāliju un fosforu sabalansētās proporcijās.
Kopumā galvenais ir nodrošināt līdzsvarotu vidi ar pietiekamu apgaismojumu, temperatūru, mitrumu un barības vielām, lai veicinātu spēcīgu un veselīgu stādu attīstību.