Kāpēc nedrīkst mest saldētus pelmeņus verdošā ūdenī?

Daudzi cilvēki domā, ka nekas nav vienkāršāks par saldētu pelmeņu vārīšanu, bet tas tā nebūt nav. Mēs mēdzām mest saldētus pārtikas produktus tieši verdošā ūdenī, un tad mēs sākam sūdzēties, ka pelmeņi pārplīst vārīšanas laikā, vairs neturas kopā un mīkla atdalās no gaļas.

Vai jūs esat aizdomājušies kāpēc tā notiek?

Viens ķīnietis atklāja noslēpumu. Atbilde ir pavisam vienkārša – temperatūras starpība. Saldēti pelmeņi sāk ātri izplesties verdošā ūdenī. Saldētie pusfabrikāti ir sausi, nav elastīgi, tāpēc, kad mīkla sāk izplesties, tā plīst un pelmeņi izjūk. Ķīniešu draugs arī teica, ka ciete, kas ir uz pelmeņu mīklas sāk palikt ķepīga līdz ar to arī pelmeņi vārīšanās laikā var salipt kopā.

LASI VĒL:  Vistas sacepums – sātīgs un ļoti garšīgs variants brokastīm

Tāpēc būtu svarīgi atcerēties, ka pirms vārīšanas sasaldētie pusfabrikāti ir jāizņem no saldētavas un tiem ir jāsasniedz optimālā temperatūrā, lai tos varētu vārīt pareizi. Ir ieteicams, pirms vārīšanas, pelmeņus pāris minūtes mērcēt remdenā ūdenī. Pateicoties tam, mīkla kļūs mīkstāka un plastiskāka, un gatavojot, pelmeņi neplīsīs.

Protams, neaizmirstiet arī izvēlēties pareizo ūdens temperatūru gan atlaidinot pelmeņus, gan vārot tos. Ir ļoti svarīgi ūdeni neuzkarsēt pārāk daudz un arī nemest pelmeņus pārāk aukstā ūdenī. Optimālā ūdens temperatūra ir 50 grādi. Pēdējais padoms: ir ļoti būtiska nozīme kādus pelmeņus jūs vārāt: saldētus vai svaigus. Pēc tam, kad ūdens jau vārās, jums vajadzētu pievienot aukstu ūdeni, lai jūs varētu saglabāt vienmērīgu temperatūru.

Leave a Comment