Pārvietojieties no augšas uz leju
Šis princips darbojas ne tikai vannas istabas tīrīšanā, bet arī jebkuras citas telpas gadījumā – vienmēr jāpārvietojas no augšas uz leju. Vispirms nomazgājiet plauktus virs poda un tikai pēc tam pašu tualeti, spoguli – un tad izlietni, dušas galvu – un tad vannu.
Protams, var rīkoties arī otrādi, bet tad visas pūles aizies kanalizācijā, jo netīrumi un putekļi no augšas uzkritīs uz jau notīrītās virsmas. Attiecīgi tīrīšanai būs jāpavada divreiz vairāk laika un jāpieliek vairāk pūļu.
Ņemiet līdzi tīrīšanas trauku
Pat ja 80% no skapju vannas istabā ir aizvērti, uz plauktiem, izlietnes un vannas sāniem un citām virsmām tik un tā uzkrājas sīkumi. Dažas preces ir paredzētas ērtībai, jo tām vienmēr jābūt brīvi pieejamām, savukārt citas parādās dabiskās nekārtības rezultātā.
Neatkarīgi no iemesla mēs iesakām atvieglot tīrīšanu, izmantojot grozu vai konteineru, kurā ievietot šīs mazās lietas. Nosūtiet tos uz turieni tīrīšanas sākumā un atgrieziet tās savās vietās, kad sakārtosiet vannas istabu. Šī ir arī lieliska iespēja pārbaudīt, kuras preces atradušās nepareizā vietā un izmest tās, kuras vairs nav vajadzīgas.
Novērsiet kaļķakmens nogulsnes
Kā saka, problēmu ir daudz vieglāk novērst nekā atrisināt. Tāpēc neaizmirstiet par dažu piesārņojumu novēršanu, lai turpmākā tīrīšana būtu vieglāka un ātrāka. Piemēram, lai uz krāna nepaliktu kaļķakmens un ūdens traipu, jāņem parastā svece un ar to jāierīvē krāns.
Pateicoties sastāvā esošajam vaskam, uz virsmas veidojas aizsargājošs ūdeni atgrūdošs slānis, kas pasargās krānu no ātras netīrumu parādīšanās. Lai uzlabotu procedūras efektivitāti, pēc vaska uzklāšanas ar vieglām pulēšanas kustībām pārlaidiet salvetes pa krānu.
Bonuss: kā uzturēt vannas istabu tīru
Vannas istabā uzstādiet grozu netīrai veļai. Ja vietas nepietiek, to var piekārt pie sienas vai novietot uz veļas mašīnas. Tādā veidā dvieļi un drēbes negulēs uz grīdas un citās telpās, un pirms mazgāšanas nebūs jāmeklē netīrās lietas visā mājoklī.
Ja vannas istabā ir duša, iegādājieties gumijas stikla paplāksni. Tas ievērojami vienkāršo un paātrina tīrīšanas procesu. Uzreiz pēc vannas procedūrām paņemiet ierīci un izstaigājiet to gar kabīnes sienām – tā novērsīsiet cieta ūdens un ziepju putu traipu parādīšanos.
Visu laiku turiet vaļā vannas istabas durvis vai pēc dušas vēdiniet telpu. Tādā veidā jūs atbrīvosities no pārmērīga mitruma telpā un novērsīsiet pelējuma veidošanos.
Pagatavojiet tualetes bumbas, lai to atsvaidzinātu. Lai to izdarītu, sajauciet 200 gramus sodas, 50 gramus citronskābes un apsmidziniet tos ar nelielu ūdens daudzumu, pievienojot ēterisko eļļu. Kad maisījums izskatās pēc slapjām smiltīm, ievietojiet to silikona ledus veidnēs un ļaujiet nožūt. Katru reizi, kad nepieciešams atsvaidzināt tualeti, iemet tajā vienu bumbu.
Pirms atkritumu maisa ievietošanas tvertnē ieber tajā pāris ēdamkarotes dzeramās sodas – tā uzsūks visas nepatīkamās smakas. Lai jūsu vannas istaba vienmēr patīkami smaržotu, varat pievienot dažus pilienus ēteriskās eļļas.
Pērciet īpašu produktu ar ūdeni un netīrumus atgrūdošām īpašībām. Pēc tam, kad ar to apstrādāsiet stiklu, flīzes, santehniku un citas vannas istabas virsmas, ūdens un ziepju putas notecēs, neatstājot svītras vai citas pēdas.
Parastā ziepju trauka vietā, kurā vienmēr sakrājas netīrumi, iegādājieties šķidro ziepju dozatoru. Ideālā gadījumā tas būs skārienjutīgs, un jūs varat to piekārt pie sienas. Ļoti ērti un praktiski.
Glabājiet salvešu kastīti vannas istabā, lai tā vienmēr būtu pieejama. Tās var noņemt vietējos netīrumus – kosmētikas pilienus, matus no izlietnes, putekļus no plauktiem. Šāda mini tīrīšana vienmēr uzturēs vannas istabu sakoptu un aizkavēs “ģenerālās tīrīšanas” laiku.