Kā rūpēties par orhideju visu gadu: špikeris katram mēnesim

Tāds istabas augs kā orhideja šobrīd ir ārkārtīgi populārs. Ilgu laiku tika uzskatīts, ka tas ir piemērots tikai audzēšanai siltumnīcās, kur tiek radīti dabiskiem apstākļiem tuvi apstākļi.

Daudz vēlāk kļuva skaidrs, ka orhidejas var dzīvot arī mājās. Tiesa, šim ziedam, tāpat kā jebkuram citam, ir nepieciešama vismaz neliela, bet tomēr uzmanība un kopšana.

Phalaenopsis ir viens no visizplatītākajiem orhideju pārstāvjiem. To ļoti iecienījuši kaislīgi puķu audzētāji, un tās mode, iespējams, nekad nepazudīs.

Janvāris

Orhidejas laistīšana ir ievērojami samazināta, jo ziemā augi patērē mazāk ūdens. Tas saistīts ar to, ka ziemā dienas ir īsākas nekā vasarā. Ja laistīšanas režīms netiek koriģēts atbilstoši gadalaikam, var rasties mitruma stagnācija un sēnīšu slimības. Pat saulainās dienās papildu laistīšana nav ieteicama.

Ja māja tiek apkurināta centralizēti, cenšamies palielināt gaisa mitrumu, uz apkures ierīcēm novietojot traukus ar ūdeni. Ja to nedarīsim, augi cietīs no sausa gaisa negatīvās ietekmes.

Februāris

Ziemas miera periods ir beidzies. Pakāpeniski var palielināt laistīšanu.

Šajā mēnesī varat interesēties par to, kur var iegādāties pieaugušu augu vai interesanta hibrīda mazuli. Sezonas sākumā varat sākt iegādāties interesantus orhideju piederumus un substrāta krājumus.

Marts

Orhideju kopšana pirmajā pavasara mēnesī palielinās. Pirmais, kam jāpievērš uzmanība, ir tas, lai augi neatrastos karstuma staru ietekmē. Tie pie tā nav pieraduši un var apdegt.

Veiksim ziedu pārskatīšanu: ja augs ir izaudzis no podiņa un tam ir izaugušas daudz gaisa sakņu, tad sākam pārstādīšanu.

Ja saskaņā ar prognozi sagaidām stabilu siltu laiku, tad pielāgojam laistīšanu ar lielu ūdens daudzumu.

Aprīlis

Augus, kas 2 gadus ir bijuši vienā substrātā, jāpārstāda jaunā substrātā. Un tos augus, kas ir labi izauguši – sadaliet.

Pavasarī aktivizējas nelūgti viesi – kaitēkļi, tāpēc biežāk pārbaudiet augus. Lai izvairītos no zirnekļu ērcēm, palieliniet gaisa mitrumu.

Lasi vēl: Lieliski padomi, kā atbrīvoties no putekļu ērcītēm mājoklī

Maijs

Augiem, kas tiek audzēti vēsā temperatūrā, ir ļoti svarīgi, ka mēneša sākumā iznesam tos svaigā gaisā. Augus, kas tiek atstāti dienvidu pusē pie logiem, aizēnojiet no saules.

Jaunos mazuļus, kas auguši konteineros, pārstādām uz pastāvīgu dzīvesvietu. Maija beigās aktīvi aug visu veidu orhidejas, tāpēc rūpīgi uzraugām gaisa mitrumu – palielinām to, apsmidzinot.

Maijs ir pēdējais mēnesis augu pārstādīšanai. Pārbaudiet, vai nav kaitēkļu.

Pārbaudi savas zināšanas par Latvijas filmām!

Portāls Abiem grib pārbaudīt tavas zināšanas par Latvijas filmām! Aizpildi šo ātro testu un uzzini, cik labi orientējies Latvijas kino! Tavā rīcībā būs tikai 30 sekundes!

1 / 3

No kuras latviešu filmas ir šis kadrs?

2 / 3

No kuras latviešu filmas ir šis kadrs?

3 / 3

Vai vari pateikt no kuras latviešu filmas ir šis kadrs?

Your score is

The average score is 47%

0%

Jūnijs

Ja dodamies atvaļinājumā, vienojamies ar kādu, kas var pieskatīt orhidejas mūsu prombūtnes laikā. Ja ir iespējams savākt lietus ūdeni apūdeņošanai, dariet to. Tas veicina spēcīgu sakņu augšanu.

Neļaujiet substrātam pārāk ilgi izžūt, īpaši ziedēšanas laikā.

Turpinājumu lasiet nākamajā lapā!

Leave a Comment