Kā rūpēties par naudas koku – vairāki svarīgi noteikumi

Naudas koks ir populārs augs, kas bieži sastopams gan dzīvokļos, gan birojos. Tas lieliski iederas jebkurā interjerā un ir vienkārši kopjams.

Šis augs ir lielisks gan tiem, kas tikai sāk interesēties par puķkopību, gan pieredzējušiem dārzniekiem. Naudas koku var viegli atpazīt pēc tā kokam līdzīgā stumbra un sulīgajām, noapaļotajām lapām, kas atgādina monētas.

Lasi arī: Apelsīnu konfektes – maz zināma un garda deserta recepte, kas pagatavota no citrusaugļu mizām

Taču šis augs ir ne tikai dekora sastāvdaļa. Saskaņā ar fen šui naudas koks simbolizē labklājību un bagātību, un spēj piesaistīt mājai materiālās labklājības straumi. Turklāt pašam naudas kokam piemīt dziednieciskas īpašības. Tāpat kā alveju, to izmanto, lai paātrinātu brūču un ādas nobrāzumu dzīšanu.

Sanāks labāk nekā no saimniecības: soļi un eksperta apdomi, kā audzēt garšaugus un dārzeņus mājās pat ziemā

Kā pareizi kopt naudas koku

Naudas koks ir ļoti nepretenciozs kopšanā, tāpēc to var atrast gandrīz katrā birojā. Lai augs priecētu jūs katru dienu, ir jāatceras un jāzina šādi noteikumi.

3 Lietas, ko nekādā gadījumā nedrīkst glabāt mājās: tās atnesīs bēdas un nelaimes

Naudas koks mīl saules gaismu, tāpēc novietojiet augu uz palodzes. No gaismas trūkuma augs var sākt slimot un pat iet bojā. Nebaidieties novietot podiņu uz balkona vai pat dārzā. Dārznieki norāda, ka svaigs gaiss ziedam nāk tikai par labu. Taču atcerieties, ka naudas kokam kaitīga ir augsta temperatūra, tāpēc nenovietojiet to sildītāju un akumulatoru tuvumā.

Sausais gaiss telpā naudas kokam lielu kaitējumu nenodarīs, taču laiku pa laikam lapas vēlams noslaucīt ar mitru drānu. Šādā veidā jūsu augs jutīsies komfortablāk un saglabās savu pievilcīgo izskatu. Apsmidziniet to arī ar istabas temperatūras ūdeni no smidzinātāja. Pareizi kopjot, koks var pat uzziedēt, taču tas notiek ļoti reti.

Pievērsiet īpašu uzmanību zieda laistīšanai. Tāpat kā daudzi podos audzēti augi, arī naudas koks slikti panes pārlaistīšanu un ūdens stāvēšanu podā. Sliktākajā gadījumā saknes var sākt pūt, kas novedīs pie tā bojāejas.

Pirmsjaunā gada prognoze: kas gaida zvaigžņu zīmes 2024. gada beigās – vēl ir iespējams paspēt kautko mainīt

Ir ļoti viegli pamanīt, ka ar laistīšanu ir pārspīlēts. Lapas sāk dzeltēt, kļūst pārāk mīkstas un nokrīt. Lai glābtu augu no pārlaistīšanas, ir jāveic šādas manipulācijas:

Uzmanīgi izņemt ziedu no podiņa. Rūpīgi jāpārbauda saknes un jānoņem sapuvušās daļas. Apsmērējiet iegriezumus ar kokogli, tad pārstādīt svaigā augsnē.

Svarīgākais faktors gan tikai sekos!

 

Šķir otru lapu, lai lasītu tālāk

Leave a Comment