Ziemas mēnešos istabas augiem ir miera periods, tāpēc jums jābūt īpaši uzmanīgiem, rūpējoties par tiem. Pārmērīga laistīšana, sauss gaiss un caurvējš viņiem ir vienlīdz bīstami.
Apgaismojums
Lai istabas augiem pievienotu gaismu, katru dienu uz 2–3 stundām to tuvumā varat ieslēgt elektriskās lampas. Gaismas stundas ziemā ir īsas, un tas sākas novembrī. Īpaši no tā cieš ģerānijas, rozes, begonijas un fuksijas. Augu lapas jātīra no putekļiem: tīras lapas vieglāk absorbē gaismu.
Kad ziemā laistīt istabas augus
Lielākajai daļai telpaugu ziemā nepieciešams mazāk ūdens. Lai gan ziemas gaiss var būt sausāks, vēsākajos mēnešos ziedi aug lēnāk un daži pat pilnībā iznīkst. Pārlaistīšanas gadījumā to saknes var sapūt, tāpēc jums ir jāmaina laistīšanas grafiks un ziemas mēnešos izmantotā ūdens daudzums.
Laistiet telpaugus tikai tad, kad augsne ir izžuvusi vismaz 5 cm dziļumā. Ikreiz, kad augs izžūst, pārliecinieties, ka tas ir labi laistīts. Parasti ziemas mēnešos augsnes virsma izžūst ātrāk, taču tas nebūt nenozīmē, ka telpaugam ir nepieciešams ūdens. Ziedi jālaista ziemā, lai podiņā nepaliktu liekais ūdens.
Ziedus nepieciešams laistīt bagātīgi, bet retāk. Neliels ūdens daudzums var kaitēt vai iznīcināt augu, jo ūdens nesasniegs saknes un neveicinās veselīgu augšanu.
Kā laistīt iekštelpu ziedus, lai tie labi augtu
Labākais apūdeņošanas variants ir mīksts vai vidēji ciets ūdens. Hlorēts krāna ūdens nav piemērots. Ja nav citas iespējas, tad var izmantot arī krāna ūdeni, bet jāļauj tam nostāvēties 24 stundas atvērtā traukā.
Kad augi aug intensīvi, lietderīgi tos laistīt ar siltu ūdeni. Ūdens temperatūrai jābūt par 5-7°C augstākai par gaisa temperatūru telpā. Laistot ar aukstu ūdeni, augu stublāji un saknes sapūt, un lapas un pumpuri var nokrist. Nelaistīt ar siltu ūdeni augus, kas aug vēsās vietās un ir miera stāvoklī.