Kā pareizi rūpēties par krizantēmām

Rudenī ziedošas krizantēmas ir īsta dārza pērle. Šķiet, ka šī košā un dāsnā dabas dāvana ar tās pīlādžu rūgteno aromātu ir sūtīta mums, lai pagarinātu vasaras dienas…..

Uzskata, ka krizantēmu dzimtene ir Āzija. Eiropā krizantēmas nonāca 18. gadsimta vidū, bet to aktīva izplatība kontinentā sākās gandrīz gadsimtu vēlāk – 19. gadsimta sākumā.

No bioloģiskā viedokļa krizantēmas pieder kurvjziešu dzimtas viengadīgo un daudzgadīgo zālaugu ģintij, kurā ir līdz 29 sugām un kas aug ne tikai Āzijā, bet arī mērenajos un ziemeļu platuma grādos.

Vietas izvēle, augsne, stādīšana

Laba krizantēmu augšana un bagātīga ziedēšana ir iespējama tikai tad, ja dārzā tām ir pareizi izvēlēta vieta, kas vismaz piecas stundas dienā ir labi apgaismota ar sauli. Tās nedrīkst stādīt mitrās vietās ar stāvošu ūdeni vai ēnā.

Lasi vēl: Psihologs ir nosaucis galveno pazīmi, kas liecina, ka jūsu laulība ir beigusies

Augsne

Augsnei jābūt irdenai, elpojošai, ar humusu bagātai, neitrālai vai viegli skābai. Krizantēmas nedrīkst stādīt pārāk mēslotā augsnē, lai nepieļautu augu “nobarošanos”, kas kaitē ziedēšanai. Krizantēmas ļoti labi reaģē uz mulčēšanu ap “krūmu” apļa veidā.

Kad stādīt?

Krizantēmas vēlams stādīt pavasarī, nevis rudenī. Rudenī iztraucēti, augi parasti slikti panes ziemas periodu un var iet bojā. Arī ziedus nevajadzētu stādīt ziedēšanas stāvoklī, tāpēc, ja stādāmo materiālu iegādājas rudenī, labāk to neatstāt atklātā zemē, bet pārnest uz ziemas glabāšanai paredzētu telpu. Stādīšanas shēma ir aptuveni 30×30 cm, izkliedētiem krūmiem – 40×40 cm.

Turpinājumu lasiet nākamajā lapā!

Pievienot komentāru