Ļoti bieži burkāni plaisā tieši dobē. Šādi augļi izskatās nepievilcīgi, tos ir neērti mazgāt un tie slikti uzglabājas. Bet jūlijā vēl ir iespējams situāciju labot.
Biežāk burkāni aug nevienmērīgi un plaisā tieši nepareizas dārzeņu laistīšanas dēļ. Diemžēl dārznieki aizmirst par regulāru mitrināšanu, augsne izžūst, un pēc pēkšņas liela mitruma ievadīšanas augļi kļūst pārāk piesātināti, kas noved pie serdes paplašināšanās un augļu plaisāšanas. Eksperti iesaka burkānu dobes vienmērīgi laistīt reizi 3-4 dienās.
Pārmērīga mēslošanas līdzekļu lietošana arī noved pie augļu plaisāšanas. Īpaši, ja tie ir sapuvuši kūtsmēsli, kuru dēļ burkāni “aug taukos”. Labāk nepārspīlēt ar minerālmēsliem. Eksperti iesaka tos lietot ne vairāk kā 2-3 reizes sezonā.
Taču, kā norāda pieredzējuši dārzkopji, līki un pārāk sazaroti burkāni aug augsnes struktūras dēļ. Ja tā ir smaga un ātri sablīvējusies laistīšanas vai lietus dēļ, tad burkāni augs nepievilcīgi.
Burkāniem vislabāk ir piemērota viegla un irdena augsne ar labu skābekļa piekļuvi. Lai radītu optimālus apstākļus dārzenim, iesakām augsnei pievienot kokosriekstu substrātu, kūdru vai smiltis. Piemēroti ir arī sapuvuši kūtsmēsli, taču to noteikti nedrīkst būt pārāk daudz.
Neaizmirstiet regulāri irdināt augsni starp dobēm, īpaši pēc laistīšanas vai lietus. Apkaisiet to ar humusu, lai novērstu sakaltušas garozas veidošanos.
Ja jūsu zemes gabalā esošā augsne ir smaga un sablīvēta, labāk audzēt tās burkānu šķirnes, kurām ir īsa sakņu sistēma. Dažādi šķēršļi augsnē, piemēram, akmeņi, pārmērīgs siens, nesapuvušas organiskās vielas, priežu skujas utt., var arī izraisīt augļu deformāciju un kavēt lielas un veselīgas ražas iegūšanu.