Ko darīt, ja ievārījums ir sanācis pārāk salds – pārbaudītas metodes, kā labot situāciju

Vasaras vidus ir laiks, kad saimnieces steidz gatavot ievārījumu krājumus – zemeņu, aveņu, upeņu, ērkšķogu. Izvēles un variācijas ir nebeidzamas. Bet reizēm gadās, ka ievārījums sanāk par daudz sals. Tad ir jādomā, kā to labot.

Protams, ievārījumam jābūt saldam. Taču dažreiz gadās, ka desertā ir pārāk daudz cukura. Šādā gadījumā ievārījumu ir gandrīz neiespējami ēst, tāpēc vienmēr rūpīgi jāuzrauga pievienotā cukura daudzums.

Tomēr, ja ievārījums jau ir pagatavots un saprotat, ka esat to pārspīlējuši ar cukuru, nesteidzieties izmest desertu. Ir iespējams mēģināt situāciju labot, neaizmetot prom visu sagatavoto porciju.

Ekspertu ieteikums ir pavisam vienkāršs. Ja sastāvdaļu līdzsvars ir izjaukts, ir svarīgi vai nu samazināt liekā cukura daudzumu, vai arī papildināt deficītu ar kādu citu (vai citiem) produktiem.

Protams, lieko cukuru no ievārījuma vairs nevarēsiet “izņemt”, un tāpēc produkts būs jāatšķaida ar kaut ko pilnīgi nesaldinātu. Vispopulārākais “glābējs” šajā gadījumā būs vēl viena tā paša ievārījuma porcija, bet pagatavota bez cukura vai ar minimālu tā daudzumu.

Ja jums nav iespējas pagatavot vēl vienu ievārījumu porciju vai nevēlaties tam tērēt savu laiku, jo šis process ir diezgan sarežģīts un nogurdinošs, ir arī citas metodes, kas jums palīdzēs.

Īpaši varat mēģināt “maskēt” pārāk saldo garšu, atšķaidot ievārījumu ar nelielu skābumu. Šajā gadījumā labākais risinājums ir citronskābe. Sākumā tā jāpievieno pavisam nedaudz – ½ tējkarote. Jānogaršo, un tad var vēlreiz pievienot citronskābi, līdz ir balansēta garša.

Dažreiz pietiek pat vienkārši pievienot produktam nedaudz ūdens. Protams, ievārījumu var atstāt tādu, kāds tas ir. Vienkārši izmantojiet to mazāk vai dzeriet to ar nesaldinātiem dzērieniem.