Augsnes mitrums – pirms laistīšanas vienmēr pārbaudiet augsni. Var izmantot hidrometru vai vienkārši pārbaudīt augsni ar roku (ar pirkstu vismaz 2-3 cm dziļumā). Ja augsne ir sausa, varat laistīt.
Ūdens daudzums – nedrīkst pieļaut ūdens stāvēšanu podā, jo tas var izraisīt sakņu puvi. Pēc laistīšanas vienmēr nolejiet no podiņa atlikušo ūdeni.
Ūdens kvalitāte – lietus ūdens ir vislabākais ūdens istabas augiem. Tas ir mīksts un nesatur hloru. Ūdens no krāna ir pārāk ciets un satur daudz piemaisījumu, kas negatīvi ietekmē auga attīstību. Ja nav citas iespējas, krāna ūdeni vajadzētu filtrēt un ļaut tam nedēļu nostāvēties.
Ūdens temperatūra – laistīšanai nevar lietot aukstu vai karstu ūdeni, tam jābūt istabas temperatūrā. Pretējā gadījumā tas var izraisīt stresu un kavēt attīstību.
Ūdens ir būtisks fotosintēzes procesam, kura rezultātā augs ražo enerģiju. Tas arī piedalās transpirācijas procesā, kas palīdz regulēt auga temperatūru un uzturēt mitruma plūsmu.
Tevi noteikti interesēs
- Manas vecmāmiņas rožu kopšanas noslēpums, kas jāizdara aprīlī: jūsu rozes ziedēs kā pasakā visu sezonuby Laura Blūma
- Bagātīgāka raža, aiztaupīts laiks un līdzekļi: 5 augi, kas labāk aug tieši no sēklām un kad tiek iesēti uzreiz zemēby Laura Blūma
- 4 populāri augi, kas nepatīk grauzējiem: iestādiet tos savā dārzā – no žurkām un pelēm nebūs ne miņasby Laura Blūma