Gliemeži un kailgliemeži no šī auga bēg “kā no uguns”: pieredzējušu dārznieku ļoti noderīgs padoms

Foto – Pixabay

Lai dārzeņu un augu dārzā uz visiem laikiem atbrīvotos no gliemežiem un vairs nekad neļautu tiem piekļūt jūsu augiem, varat izmantot vienu vienkāršu līdzekli, no kura tie baidās “kā no uguns”.

Kailgliemeži un gliemeži dārzkopjiem var sagādāt nopietnas problēmas, jo tie ir kaitīgi augiem un dārzeņiem. Šiem kaitēkļiem patīk tumša un mitra vide. Visaktīvākie tie ir siltākos un mitrākos mēnešos, taču tos var sastapt arī pie jebkuras temperatūras virs +5 grādiem.

Pazīmes, kas liecina, ka šie kaitēkļi ir jūsu īpašumā, ir gļotu pēdas un neregulāri caurumi augu lapās.

Ir vairākas lietas, ko var darīt, lai dabiski un ekoloģiski atbaidītu gliemežus, bet ir viena iespēja, kas izceļas jo īpaši. Un tā ir tiešām efektīva metode.

Foto – Pixabay

Kā izrādās, ne gliemežiem, ne kailgliemežiem ļoti nepatīk jūras aļģes un kā stāsta pieredzējuši dārznieki, tās “darbojas lieliski” pret šiem dārza kaitēkļiem. “Jūras aļģes ne tikai lieliski ietekmē augsni, bet tās ir arī dabisks gliemežu un kailgliemežu atbaidītājs,” saka eksperti.

Pēc ekspertu domām, gliemeži paši “sastāv” galvenokārt no ūdens, un augstais sāls saturs jūraszālēs ir kā dabiska “barjera” un tie nešķērsos tās, lai piekļūtu barībai, pat, ja tā ir otrā pusē.

Lasi vēl: Hortenzijām tas ļoti “garšo” un tās pēc tā apēšanas pat paspilgtina ziedu krāsu, bet mēs to parasti izsviežam miskastē

“Novietojiet jūras aļģu pulveri vai svaigas jūras aļģes ap augiem, lai pasargātu augus no gliemežiem un kaitīgajiem kailgliemežiem uz mūžu,” teic eksperti.

Foto – Pixabay

Pieredzējuši dārznieki norādījuši, ka sausā laikā svaigas jūraszāles ātri izžūst un kļūst raupjas, padarot to šķērsošanu gliemežiem vēl grūtāku un vēl netīkamāku. Tātad, ko darām? Meklējam visi jūraszāles!