Ir arvien vairāk ierīču, īpaši virtuvē: mikseri, mikroviļņu krāsnis, multikrāsns u. c. Agrāk, “padomju laikos”, šādas elektroierīču daudzveidības nebija, un talkā nāca izliekta čuguna panna un cimdiņš, lai nebūtu jāēd mīkla čiekuru vietā.
Atbilstoši tam un agrāk veiktās elektroinstalācijas nav paredzētas pašreizējām slodzēm. Tāpēc, ja vēl neesat nomainījuši vecos alumīnija vadus, ir laiks par to padomāt. Nu tiem, kam nav iespējas nomainīt vecos vadus, tiks pastāstīts par to, kā tos nepārslogot un cik daudz ierīču var pieslēgt vienai rozetei.
Kura elektroinstalācija ir labākā
Jo biezāks kabelis, jo lielāku slodzi tas spēj izturēt, tas ir fakts. Turklāt elektroinstalācijai vairāku iemeslu dēļ ir ieteicams izmantot tikai vara kabeļus, neskatoties uz to, ka tie ir dārgāki nekā alumīnija kabeļi. Tas skaidrojams ar to, ka vara kabelis ir uzticamāks un spēj izturēt lielākas slodzes. Vienāda šķērsgriezuma vara kabelis var izturēt gandrīz par 50 % lielāku slodzi nekā alumīnija kabelis.
Turklāt jāsaprot, ka kabeļa uzstādīšanas veids tieši ietekmē tā darbību. Tā, piemēram, sienā paslēpts kabelis tiek dzesēts sliktāk nekā kabelis, kas ielikts ārpusē. Tas var izraisīt vadītāju pārkaršanu un automātisko iekārtu aizsardzības iedarbināšanu. Mājā esošo kontaktligzdu savienošanai ieteicams izmantot vara kabeļus ar vismaz 2,5 mm² šķērsgriezumu. Šāds kabelis var izturēt 25 ampēru slodzi.
Tieši šo kabeli ar nelielu drošības rezervi ieteicams savienot ar 16 ampēru slēdžiem un 16 ampēru rozetēm. Pat lielas pārslodzes gadījumā kabelis tikai sāks sakarst, un ķēdes pārtraucējs jau būs izslēdzis pārslodzi un atvienojis spriegumu līnijā.
Lasi vēl: Šie ir 3 galvenie iemesli, kāpēc kaķis laiza savu saimnieku
Tomēr nav ieteicams pārslogot vadu, jo īpaši kontaktligzdu, jo, ja tā ir nekvalitatīva, tā var viegli izkausēties.
Šķir otru lapu, lai lasītu turpinājumu….