Dažkārt, mazgājot traukus, mēs pārāk koncentrējamies uz putu iegūšanu, taču tas nav nepieciešams process.
Mēs vienmēr “priecājamies”, kad, mazgājot traukus, redzam ziepju burbuļus, jo tas ir apstiprinājums mijiedarbībai ar taukiem. Tomēr kāds eksperts atzīmē, ka tas var arī nozīmēt, ka jūs lietojat pārāk daudz trauku mazgāšanas līdzekļa un “tērējat naudu”.
“Daudzi cilvēki pārvērtē, cik daudz trauku mazgājamā līdzekļa viņiem ir nepieciešams,” komentārā Better Homes & Gardens saka tīrīšanas eksperte Maffetta Krīgere, kurai ir vairāk nekā 20 gadu pieredze šajā jomā. Pēc viņa teiktā, lieks ziepju šķīdums var atstāt nogulsnes uz pašiem traukiem, kādēļ tie būs papildus jānoskalo.
Cik daudz trauku mazgājamā līdzekļa man vajadzētu lietot
Pēc eksperta domām, jums to vajag ļoti maz. Pietiek izspiest pāris pilienus produkta uz sūkļa, lai efektīvi nomazgātu netīro trauku kaudzi. Lai tas kalpotu ilgāk, sūklis ir vairākas reizes jāsaspiež, lai ziepes sadalītos. Ja traukus mazgā, piepildot izlietni ar ūdeni, tad pietiks ar vienu vai divām tējkarotēm trauku mazgājamā līdzekļa.
Kas notiek, ja lietojat nepareizu trauku mazgājamā līdzekļa daudzumu
Ja neizmantojat pietiekami daudz mazgāšanas līdzekļa, uz jūsu traukiem var palikt tauki un netīrumi, un vecas pārtikas daļiņas paliks uz jūsu traukiem un apdraudēs veselību. Turklāt lielākā daļa trauku mazgāšanas līdzekļu nemaz neiznīcina baktērijas – tie vienkārši noārda netīrumus un taukus.
Lietojot pārāk daudz trauku mazgājamā līdzekļa, uz jūsu traukiem var palikt ziepju atlikumi un nepieciešams papildu skalošanas laiks. Tas var izraisīt nelietderīgu produktu izmantošanu un nevajadzīgu ūdens patēriņu.
Burbuļu mīts
Aktīvo putu klātbūtne parasti ir laba zīme, ka ziepes noārda taukus un palīdz noņemt ēdiena daļiņas no trauka virsmas. Tomēr burbuļu trūkums ne vienmēr nozīmē, ka visas ziepes ir pazudušas.
Ja burbuļi pazūd, tas var nozīmēt, ka līdzeklis ir pilnībā emulģējis taukus, atzīmē Krīgere. Tā vietā, lai pievērstu uzmanību burbuļu klātbūtnei, uzraugiet ūdens kvalitāti.