Andreja Upīša muzejā notiks saruna ar Kristīni Ulbergu un Arno Jundzi

8.maijā plkst. 19.00 Andreja Upīša memoriālajā muzejā Rīgā (Brīvības ielā 38–4) notiks tikšanās ar romānu sērijas „Mēs. Latvija, XX gadsimts” autoriem Kristīni Ulbergu un Arno Jundzi. Sarunā iecerēts atskats uz sēriju kopumā un uz konkrētajiem rakstnieku romāniem, to tapšanas apstākļiem un citām radošā darba niansēm. Sarunu vadīs Mg. phil. Arnis Koroševskis.

Vēstures romānu sērija „Mēs. Latvija, XX gadsimts” pēdējo gadu laikā kļuva par vienu no pamanāmākajiem un nozīmīgākajiem notikumiem jaunākajā latviešu literatūrā. 2013. gada sākumā rakstnieces Gundegas Repšes izziņotā koncepcija paredzēja vienkopus pulcēt dažādu paaudžu un literārās pieredzes autorus, lai radītu iespējami daudzpusīgu skatījumu uz Latvijas vēsturi. Laikā starp 2014. un 2018. gadu tika publicēti 13 romāni – katrā no tiem aplūkota kāda pagājušā gadsimta desmitgade vai konkrētāks laika nogrieznis.

Sarunā tiksimies ar Kristīni Ulbergu, kuras romānā “Tur” (2017) neparastā un marginālā veidā aplūkots PSRS sabrukuma priekšvakars, un Arno Jundzi, kura romānā “Sarkanais dzīvsudrabs” (2017) sniegts panorāmisks un hronisks pārskats par neatkarību atguvušās Latvijas pirmajiem desmit gadiem. Kristīnes Ulbergas darbs ieguva Dienas gada balvu kultūrā, savukārt rakstnieces iepriekšējais romāns “Zaļā vārna” 2013. gadā Literatūras gada balvas ceremonijā tika atzīts par gada labāko prozas darbu.

Šī tikšanās turpina pērn aizsākto sarunu ciklu ar romānu sērijas “Mēs. Latvija, XX gadsimts” autoriem. Jau 22. maijā Andreja Upīša memoriālajā muzejā gaidāma nākamā tikšanās ar rakstniekiem.

Pasākumu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.

Pasākuma norises vieta: A. Upīša memoriālais muzejs Rīgā (Brīvības ielā 38-4).

Pasākuma norises laiks: 8. maijs 19.00–20.00.

Ieejas maksa: 2.00 €.

Vairāk informācijas: Galvenais speciālists Arnis Koroševskis

+371 67289767; +371 29254346; [email protected]

Memoriālo muzeju apvienības rīkots publisks pasākums.

Foto un video materiāli tiks publicēti interneta resursos un izmantoti muzeju publicitātes pasākumos.

Vairāk informācijas: www.memorialiemuzeji.lv

Papildu informācija:

Kaspars Zalāns

Memoriālo muzeju apvienības sabiedrisko attiecību speciālists

Mob. tālr. 29486114

Leave a Comment