Dabīgie mēslošanas līdzekļi bagātīgai zemeņu ražai, ko noteikti izmantot maijā

Iegūstiet bagātīgu zemeņu ražu, izmantojot dabīgus mēslojumus.

Maijs ir īpaši nozīmīgs mēnesis zemeņu audzēšanā, jo šajā laikā augi aktīvi attīstās un gatavojas ziedēšanai un ogu veidošanai. Tieši šajā attīstības posmā zemenēm ir vislielākā nepieciešamība pēc barības vielām. Maijā zemenes veido lapas, pumpurus un ziedus — šie procesi prasa daudz enerģijas un uzturvielu. Dabīgie mēslojumi, piemēram, komposts, kūtsmēsli, augu uzlējumi vai maize ar raugu, nodrošina lēnu un sabalansētu barības vielu piegādi.

 

Rauga metode

Dabīgs mēslojums no maizes labvēlīgi ietekmē zemeņu augšanu — dārzkopju pieredze rāda, ka ogas īpaši labi reaģē uz rauga klātbūtni. Šādu mēslojumu ir viegli pagatavot: kaltētu maizi iemērc ūdenī un ļauj tai rūgt aptuveni 6 līdz 10 dienas, līdz iestājas fermentācijas process.

 

Iegūto šķīdumu atšķaida ar ūdeni proporcijā 1:10. Raugs rada labvēlīgus apstākļus zemeņu augšanai, pateicoties rauga sēnītei, augsne tiek paskābināta, ogas saņem nepieciešamo barību, tādējādi maizes barība darbojas kā zemeņu mēslojums lielām ogām.

Vistu mēsli ir labi, jo tie satur lielu slāpekļa procentuālo daudzumu, bez kura ogas nespēj ražot lielus, sulīgus un saldus augļus. Vistu mēslus kā mēslojumu izmanto šķidrā veidā. Standarta aprēķins ir 1 litrs putnu mēslu uz 10 litriem ūdens, lai augs nesadegtu, sagatavotajam šķīdumam jāstāv apmēram trīs dienas.

Lasi vēl: Lielisks vistas ēdiens, ar gardu pildījumu – vienkāršs, ātrs un ļoti garšīgs

Skābi piena produkti, piemēram, sūkalas. Zemeņu attīstībai un augļošanai vislabvēlīgākā vide ir viegli skāba augsne. Šajā ziņā zemeņu mēslošana ar skābpiena produktiem ir labs risinājums, lai augsni padarītu tieši tādu.

 

Ieteicams izmantot raudzētos piena produktus kopā ar pelniem, kūtsmēsliem un humusu. Ja apsmidzina ar atšķaidītu pienu, var uz ilgu laiku aizmirst par dažiem kukaiņu kaitēkļiem, piemēram, laputīm un ērcēm.