Čikāgas Universitātes (ASV) speciālisti, kas nodarbojas ar novecošanas, mirstības un ilgmūžības jautājumu izpēti, ir veikuši pētījumu, kas liecina par sakarību starp dzimšanas mēnesi un paredzamo dzīves ilgumu.
Zinātnieki analizēja datus par 1574 cilvēkiem, kuri dzimuši laikā no 1880. līdz 1895. gadam un kuri nodzīvoja aptuveni 100 gadu vecumu. Šo personu dati tika salīdzināti ar viņu ilgdzīvotāju brāļu un māsu un viņu laulāto datiem.
Salīdzināšanai tika izvēlēti arī dati par laika periodu no 2005. līdz 2010. gadam, un tika skatīti 2037 cilvēku dati, kas nodzīvoja ilgāk par 96 gadiem.
Saskaņā ar pētījuma rezultātiem lielākā daļa ilgdzīvotāju bija dzimuši rudenī, no septembra līdz novembrim. Savukārt starp tiem, kas dzimuši martā, maijā un jūlijā, ilgdzīvotāju skaits bija par 40 procentiem mazāks.
Lasi vēl: Kā īsā laikā padarīt nagus stiprus un veselīgus
Šie dati apstiprina, ka prenatālie faktori un cilvēka dzīves apstākļi bērnībā var ietekmēt ne tikai cilvēka veselības stāvokli, bet pat dzīves ilgumu.
Lai izskaidrotu iegūtos rezultātus, tika izvirzītas šādas hipotēzes:
Mātes un attiecīgi arī bērna uzturam ir svarīga nozīme gan agrā bērnībā, gan vēl augļa attīstības periodā. Vitamīnu un mikroelementu trūkums var negatīvi ietekmēt DNS atjaunošanas mehānismus, šūnu membrānu stabilitāti un līdz ar to arī novecošanās procesu nākotnē.
Turpinājumu lasiet nākamajā lapā!