Gurķus konservēt var arī vasarnīcā, izmantojot tikai aukstu ūdeni, tāds konservēšanas veids ļauj ietaupīt daudz laika.
Gurķi sanāk kraukšķīgi un mēreni sāļi, jo tīrais ūdens paņem visu lieko sāli. Gurķu sālījums ir ļoti garšīgs, to var izmantot, lai pagatavotu zupu.
Sastāvdaļas:
Svaigi gurķi – 2 kilogrami
diļļu ziedkopa – 3 gab.
mārrutku lapas – 1 liela lapa
ķiploks – 4 daiviņas
melnie pipari – 3 zirnīši
upeņu lapas – 5 gab.
sarkanā paprika – pēc izvēles
sinepju pulveris – 1 tējkarote
ūdens – 1 litrs
sāls – 100 grami
Pagatavošana
Burkas kārtīgi izmazgāt ar dzeramo sodu un rūpīgi noskalota ar aukstu ūdeni. Gurķus cītīgi nomazgāt, galiņus nevajag apgriezt. Nomazgāt mārrutku, upeņu lapas, dilles, sarkano papriku. Ķiploku notīrīt, mārrutku lapas sagriezt. Sagatavotajās burkās apakšā klāt mārrutku un upeņu lapas, melnos piparus un sagrieztu papriku, ķiplokus, pēc tam gurķus – maksimāli blīvi līdz pat burkas augšai.
Ūdeni katliņā nedaudz uzsildīt, un pilnībā izšķīdināt sāli. Ar pagatavoto marinādi apliet gurķus līdz pašai augšai, pa virsu apbērt ar sinepju pulveri. Piepildītām burkām uzlikt vākus, zem burkām obligāti jānoliek trauks liekajam ūdenim. Gurķīši sālās aptuveni piecas dienas, aukstā vietā nav jānovieto.
Ja gurķiem parādās aplikums, bet sālījums kļuvis caurspīdīgāks, tad gurķi ir gatavi ietīšanai. Lai to izdarītu, ir pilnībā jānolej viss šķidrums. Apliet ar aukstu ūdeni no krāna un vēlreiz noliet, lai viss sālījums noskalotos. Vēlreiz apliet gurķus ar aukstu ūdeni līdz pašai augšai.
Starp gurķiem nedrīkst būt nekādi burbulīši. Ir jāatbrīvojas no burbuļiem, jāuzliek metāla vāks un jāietin, ietītās burkas nav jāapgriež otrādi. Burkas jāatstāj tuvumā, lai varētu kontrolēt to stāvokli. Ja gaiss tomēr burkā ir palicis, tad notiks rūgšana un vāciņš uzpūtīsies. Ja vāciņš ir uzpūties, tad tas ir jāattaisa, un, pielejot klāt ūdeni, burka atkal ir jāaiztaisa. Ar aukstu ūdeni konservētos gurķīšus pasniegt drīkst mēnesi pēc ietīšanas.