30. un 31.maijā, Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš darba vizītē apmeklēs Latgalē izvietotās Valsts robežsardzes vienības, un ar Valsts robežsardzes priekšnieku ģenerāli Normundu Garbaru pārrunās Nacionālo bruņoto spēku un Valsts robežsardzes sadarbību.
”Valsts robežsardze ir ļoti nozīmīgs Nacionālo bruņoto spēku partneris. Ilggadēja un konstruktīva sadarbība būtiski stiprinājusi gan nacionālās aizsardzības spējas, gan vienotu un efektīvu savstarpējo dienestu sadarbību un resursu savietojamību,” norāda ģenerālleitnants L. Kalniņš, paužot gandarījumu, ka Valsts robežsardzes vienības šogad piedalīsies Nacionālo bruņoto spēku līdz šim lielākajās militārajās mācības ”Namejs 2018”, kurās piedalīsies ne tikai Latvijas un sabiedroto spēku karavīri un zemessargi, bet arī rezerves karavīri un Iekšlietu ministrijas struktūru personāls.
Vizītes laikā ģenerālleitnants L.Kalniņš apmeklēs Valsts robežsardzes Aviācijas pārvaldi, Valsts robežsardzes koledžu, kā arī iepazīsies ar praktisko robežapsardzību Valsts robežsardzes Ludzas pārvaldes Opoļu robežapsardzības nodaļā.
Saskaņā ar Valsts aizsardzības koncepciju Nacionālo bruņoto spēku likumā paredzētajos valsts apdraudējuma gadījumos Valsts robežsardze piedalās valsts aizsardzības nodrošināšanā, pārejot Nacionālo bruņoto spēku sastāvā un pildot tiesību aktos un rīcības plānošanas dokumentos noteiktos uzdevumus. Miera laikā Nacionālie bruņotie spēki un Valsts robežsardze plāno savstarpējo savietojamību bruņojuma, ekipējuma un sakaru nodrošināšanas jomā, kā arī apmācību jomā un koordinē sadarbības mehānismus krīzes situācijām.
Ministru kabinets 2015.gadā atbalstījis Valsts robežsardzes ekipējuma un ieroču iepirkumus, piemērojot Nacionālo bruņoto spēku ieroču un ekipējuma standartus.
Pērn Nacionālie bruņotie spēki nodeva Valsts robežsardzes rīcībā triecienšautenes ”G-36” un ložmetēju ”KSP-58”, lai Valsts robežsardze varētu uzsākt apmācību ar NATO standartiem atbilstošu bruņojumu.
Jau šobrīd Nacionālie bruņotie spēki īsteno sadarbību ar Robežsardzi valsts robežas drošības stiprināšanai. Galvenie sadarbības virzieni ir gan kopējas mācības, kuru mērķis ir nodrošināt efektīvu karavīru un robežsargu sadarbību militārās operācijās, gan robežsardzes virsnieku apmācība Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā.