Raudzēts piena mēslojums gurķu un tomātu ražas palielināšanai

Mēslošana ar piena sūkalām ir efektīvs paņēmiens, ko pieredzējuši dārznieki aktīvi izmanto savos zemes gabalos. Tas ļauj palielināt ražu un aizsargāt augus no sēnītes.

Visbiežāk sūkalas tiek izmantotas gurķiem un tomātiem, taču tās noderēs gandrīz visiem dārzeņiem un pat augļu kokiem. Mēs jums pastāstīsim mūsu rakstā, kā šis mēslojums darbojas un kā to lietot.

Kā serums darbojas?

Sūkalas, kas ir bagātas ar mikroelementiem, minerālvielām, laktozi, olbaltumvielām, ogļhidrātiem un vitamīniem, ir siera un biezpiena ražošanas blakusprodukts.

Šis dabīgais mēslojums sniedz nenovērtējamu labumu augiem. Sastāvā iekļautais cinks, dzelzs, kalcijs, kālijs, fosfors un aminoskābes palīdz augiem aktīvi palielināt zaļo masu un ražot kvalitatīvus augļus.

Turklāt, izsmidzinot, raudzētais piena šķīdums pārklāj lapas ar plānu plēvi, kas ir necaurlaidīga barjera sēnītēm. Un kukaiņu kaitēkļi nevar nodarīt kaitējumu, jo nespēj sagremot sūkalās esošo laktozi.

Kādiem augiem izmanto serumu?

Visbiežāk sūkalas tiek izmantotas gurķu un tomātu barošanai. Ķirbji, kabači, sīpoli, redīsi, rāceņi, burkāni un bietes labi reaģē uz raudzētu piena mēslojumu.

No augļu kokiem sūkalas ir noderīgas ābelēm, bet starp dārza ziediem – rozēm un peonijām. Seruma šķīdums ir efektīvs pret vēlīno puvi un miltrasu.

Lasi vēl: Kā barot tomātus, ja ir daudz ziedu, bet maz augļenīcu

Kā pagatavot mēslojumu

Ja nepieciešams veikt sakņu apstrādi, serumu atšķaida ūdenī istabas temperatūrā proporcijā 1 pret 10. Ar šo šķīdumu laisti sakņu sistēmu 50 cm rādiusā no augu kātiem.

Lapu barošanu labāk veikt ar ūdens un sūkalu šķīdumu attiecībā 3 pret 1. Labākai produkta saķerei pievienojiet tai dažas karotes šķidro ziepju.

Jāizmanto tikai svaigi pagatavots produkts. Ja piena sēnītes sāk rūgt, var parādīties nevēlama mikroflora, kas kaitē augiem.

Kad ir labākais laiks apstrādei?

Jums vajadzētu sākt barot gurķus ar sūkalu šķīdumu pēc pirmo lapu parādīšanās. Alternatīva sakņu un lapotņu apstrāde. Intervālam starp tiem jābūt 1-2 nedēļām.

Tomātus, tāpat kā gurķus, apstrādā 7 dienas pēc pārstādīšanas. Un tad reizi nedēļā visā augšanas sezonā. Pēdējā barošana tiek veikta dažas dienas pirms ražas novākšanas.

Interesants fakts: 100 gramos piena ir 125 mg kalcija, savukārt biezpienā, kas gatavots no piena, ir tikai 70 mg. Kur paliek pārējais kalcijs? Kad tiek pagatavots biezpiens, tas pārvēršas sūkalās.

Serums kopumā ir ļoti nenovērtēts produkts. Tieši skābpiena sūkalās no piena paliek līdz 20% olbaltumvielu, gandrīz visi B vitamīni un 60-80% minerālvielu. Tāpēc šeit katram pašam jāizvēlas: dzert sūkalas vai pabarot gurķu dobes ar šo veselīgo produktu.