Tomātu un zemeņu raža un garša būs izcila, ja augus pabarosiet ar šiem dabīgajiem produktiem

Ir ļoti vienkārši mājas apstākļos pagatavot gluži vai “zelta mēslojumu” no produktiem, kas sastopami teju vai jebkurā mājsaimniecībā.

Lai novāktu pēc iespējas lielāku tomātu un zemeņu ražu, ir nepieciešams izmantot mēslošanas līdzekļus. Tomēr pēc tiem nav jāskrien uz veikalu, jo dažas dabīgas sastāvdaļas var palīdzēt jums pagatavot mājas mēslojumu šiem augiem.

Savā dārzkopības blogā “Our Corner of the Woods” dārza influencere Roslīna Kemerere dalījās pieredzē, kā pašiem pagatavot organisko šķidro mēslojumu. Dārzniece to nosaukusi par “dārzkopības šķidro zelta mēslojumu”.

Lai pagatavotu šo mēslojumu, nepieciešams liels spainis, ūdens un tikai dažas dabīgas sastāvdaļas. Dārzniece norādīja, ka gandrīz jebkura veida zaļās lapas vai nezāles saglabā derīgās barības vielas, kas, iemērcot ūdenī, sadalās.

Trīs galvenās sastāvdaļas veikalā nopērkamajos mēslošanas līdzekļos ir slāpeklis, fosfors un kālijs. Slāpeklis stimulē lapu augšanu, fosfors veicina sakņu augšanu, bet kālijs veicina augu ziedēšanu un labāku augļu ražošanu.

Tomātu un zemeņu augi ir ļoti atkarīgi no kālija, un Roslīna ir identificējusi divas sastāvdaļas, kas atbilst šiem kritērijiem – pienenes un banānu mizas.

Lai izveidotu mēslošanas koncentrātu, ir jāizmanto liels spainis ar vāku. Tas jāpiepilda ar banānu mizām un pienenēm. Virsū jālej filtrēts vai lietus ūdens un cieši jāaizver vāks. “Neizmantojiet ūdeni, kas satur hloru, jo tas iznīcina daudzus mikroorganismus un barības vielas, ko jūs mēģināt stimulēt,” mudina eksperte.

Pēc tam ļaujiet maisījumam ievilkties vismaz trīs dienas (to var darīt līdz pat 3 nedēļām). “Jo ilgāk, jo labāk, ja vēlaties iegūt vairāk barības vielu,” – viņa norāda. Apmēram pēc nedēļas šī mēslojuma turēšanas spainī, šķidrumam vajadzētu izskatīties tumšā krāsā vai pat melnam, un tam būs nepatīkama smaka.

Lasi vēl: Ļoti populāra dārznieku kļūda: ja iestādīsiet burkānus blakus šiem augiem, tiksiet pie švakas ražas vai negaršīgiem sakņaugiem

Pirms izmantošanas tas gan ir “jānokāš”, tā, lai paliek tikai šķidrums. Biezumus varat izmantot kā kompostu dārzā.

Foto – Pixabay

Bet, ja šādu mēslojumu gribat izmantot ātri, piemēram, pēc tām pašām trim dienām, tad biezumus nokāst nevajag. Ja atstājat to nostāvēties vismaz uz nedēļu, tad nostādinātā viela jums būs jāatšķaida attiecībā 1:8 ar ūdeni. Bet, ja šķidrumu uzglabājāt divas nedēļas un vairāk, tad koncentrātu atšķaidiet ar ūdeni 1:18.