Padomi, kā 3 sastāvdaļu glazūra padarīs šķiņķi 100 reizes labāku


Četrus gadus vadīju ēdienu gatavošanas nodarbības un brīvdienās palīdzēju gaļas nodaļai, pie svētku pasūtīšanas galda pieņemot pasūtījumus ēdienu, cepešu un šķiņķa gatavošanai.

Tas bija lielisks šķiņķis, bet tam vajadzēja mazliet izsmalcinātības. Aptuveni tajā pašā laikā siera nodaļā sāka tirgot garšīgu Dalmācijas vīģu mērci: biezu, tumši brūnu ievārījumu ar ne pārāk saldu augļu un karameles garšu. Man tā tik ļoti iepatikās, ka es nodomāju, kāpēc gan neizmantot šo zemes saldumu un neiekļaut to vecajā šķiņķa glazūras idejā? Kābloku glazēšana nav nekas jauns, taču glazūras parasti pievieno maz, izņemot saldumu, un man nekad nav paticis marmelādes veida glazūras. Mani instinkti bija pareizi: šķiņķis, kas apcepts ar vīģes glazūru, izrādījās neatvairāms.

3 sastāvdaļu šķiņķa glazūra

Lai glazētu vienu 5 līdz 8 kilogramus smagu šķiņķi, jums būs nepieciešams:
Sastāvdaļas: 1/2 glāzes vīģu ievārījuma
1/2 glāzes brūnā cukura
1/2 glāzes graudainu sinepju
Sajauciet kopā glazūras sastāvdaļas. Apsmērējiet šķiņķi ar pusi glazūras un pārklājiet to ar foliju. Pievienojiet 1/2 glāzes ūdens cepamajā pannā vai cepamajā traukā un cepiet šķiņķi, līdz tas pilnībā izkarsējas.
Noņemiet foliju, apsmērējiet šķiņķi ar atlikušo glazūru un uzmanīgi cepiet, līdz glazūra kļūst karamelizēta.

Lasi vēl: Bricis paziņojis par gaidāmo laiku Lieldienās – gaidāmas krasas laika izmaiņas


Sastāvdaļas manā vīģu šķiņķa glazūrā

Dalmācijas vīģu mērci var atrast turpat, kur tiek pārdoti gardēžu sieri; jūs to pazīsiet pēc trauka burciņas un koši oranžā vāka. Ir arī citu zīmolu vīģu pastas (dažkārt ar nosaukumu “vīģu ievārījums” vai “vīģu konservi”). Lai pievienotu pikantu pretstatu vīģu saldumam, es iejaucu tikpat daudz graudainu sinepju. Grauzdēto sinepju pikantā, piparota garša piešķir glazūrai nedaudz negaidītu garšas garšu. Var izmantot arī Dižonas tipa sinepes, taču graudaino sinepju zemnieciskā tekstūra labi sader ar vīģu glazūras tekstūru. Es glazūrai pievienoju arī nedaudz brūnā cukura, jo tas pastiprina karameļu garšu, un, kad šķiņķis gatavošanas beigās tiek uzkarsēts, cukurs karamelizējas un kraukšķinās gar šķiņķa ādu. Atkarībā no izmantotā vīģu ievārījuma zīmola var būt nepieciešams pielāgot brūnā cukura daudzumu, jo katram zīmolam pievienots atšķirīgs cukura daudzums.


Kā pagatavot manu glazēto šķiņķi

Piecus līdz astoņus kilogramus smagam šķiņķim es sajaucu 1/2 glāzes vīģu pastas ar vienādām daļām graudainu sinepju un brūnā cukura. Gatavošanas sākumā šķiņķi apsmērēju ar pusi maisījuma un cepu to pārklātu, līdz tas ir pilnībā uzsildīts, pielejot cepamajā traukā 1/2 glāzes ūdens, lai glazūra nesadegtu. Kad šķiņķis ir pilnībā izkarsēts, atvākojiet to, pārlejiet atlikušo glazūru un uzmanīgi apcepiet, lai karamelizētu šķiņķa virskārtu. Es vienmēr paturu visas sulas pannas apakšā, lai tās paliktu pārpalikumiem. Šķiņķa šķēles mērcējot saldeni sāļajos pannas pilienos, iegūsiet sviestmaizi, ko nekad neaizmirsīsiet.