Šo metodi atradu padomju grāmatā par kartupeļu audzēšanu, ātri atbrīvoju dārzu no drāts tārpiem

Reti kurš kaitēklis dārzniekiem sagādā tik daudz nepatikšanas kā sprakšķis. Pareizāk sakot, pat ne pati vabole, bet tās rijīgie kāpuri, kurus parasti sauc par drāts tārpiem.

Šie tārpi nodara neatgriezenisku kaitējumu kartupeļu, redīsu un burkānu kultūrām. Viņi nesmādē sīpolus un pat tulpju sīpolus. Kā atbrīvoties no drāts tārpiem, nebojājot augsni ar ķimikālijām? Atbildes ir mūsu rakstā.

Kā atbrīvoties no drāts tārpiem

Vidēji viena sprakšķa mātīte sezonā izdēj līdz 200 olām. No tiem iznākušie kāpuri ērti dzīvo zem zemes 5 gadus. Tur viņi ir droši pasargāti no plēsējiem un klimata kaprīzēm. Un, kad tiem iekrīt acīs gardumi zem zemes, ražu parasti nevar saglabāt.

Situācija draud atkārtoties nākamgad. Galu galā drāts tārpi pārziemo, un pavasarī tie ķeras pie lietas ar divkāršu spēku. Saskaroties ar šādiem bojājumiem, daži ķeras klāt insekticīdiem. Un citi piesātina augsni ar šoka devām no amonija nitrāta. Rezultātā augļos uzkrājas nitrāti, augsne kļūst pārsātināta ar minerālvielām un samazinās tās uzturvērtības.

Bet ir dabisks līdzeklis, kas drāts tārpiem ļoti nepatīk. Turklāt tas uzlabo augsnes struktūru un aizsargā augus no slimībām. Mēs runājam par parastajām sinepēm.

Pietiek izkaisīt tā sēklas pēc kartupeļu novākšanas. Sinepes uzdīgs, augs un pēc tam pazudīs zem sniega. Pavasarī pietiks ar platību uzaršanu, lai iegūtu dubultu labumu. Pirmkārt, augsne tiks bagātināta ar kāliju, slāpekli un fosforu. Otrkārt, drāts tārpu būs ievērojami mazāk.

Lasi vēl: Avenes jūs priecēs ar ražu, ja jūs rūpīgi ievērosiet šādus noteikumus

Ja drāts tārpu skaits pārsniedz visus ierobežojumus, varat izmantot citu metodi. Stādot kartupeļus, katrā bedrē pievienojiet tējkaroti sausa sinepju pulvera. Efektu var pastiprināt. Lai to izdarītu, katrā bedrītē pievienojiet sauju sīpolu mizas, kas sajauktas ar egļu skujām.

Ziedošie kliņģerīšu vai samteņu krūmi atbaidīs rijīgo kaitēkli. Parasti drāts tārpiem patīk skāba augsne. Tāpēc palīdzēs jebkuras darbības, kuru mērķis ir tās deoksidācija. Piemēram, pievienojot kaļķi, krītu, dolomīta miltus vai olu čaumalas.

Augu atbaidīšanas līdzekļi, dabiskie ienaidnieki, uzlējumi, novārījumi un aerosoli – tiecoties pēc bagātīgas ražas, visas metodes ir labas.