Gudru dārznieku “špikeris” – kas jāiesēj aprīlī: dārzeņu, garšvielu un puķu saraksts

Foto – ekrānuzņēmums

Aprīlis ir ļoti darbīgs mēnesis dārzniekiem, jo šis ir laiks, kad ir jāsāk stādīt dažādu dārzeņu un puķu stādus.

Latvijā lielākā daļa kultūru tiek audzētas, izmantojot sākumā stādiņiem mākslīgo apgaismojumu, jo mūsu dienasgaismas pavasarī ir pārāk maz. Tagad noskaidrosim, kas ir jāstāda aprīlī un kā to izdarīt pareizi.

Ko var sēt un stādīt aprīlī?

Kāpostus

Sarkanlapu kāpostu šķirnes galviņas sāk augt jau no marta beigām un praktiski visu aprīli. Tās veģetācijas periods ir aptuveni 110 dienas. Tāpēc jau vasaras beigās – rudens sākumā varēsiet novākt ražu. Ņemiet vērā, ka šie kāposti nebaidās no aukstuma un lieliski aug ekstremālos apstākļos.

Aprīlī vajadzētu sēt arī Ķīnas kāpostus. Tomēr jāatceras: lai gan tie ātri nogatavojas, tie ļoti slikti pacieš vasaras karstumu.

Sakņu kultūras

Foto – Pixabay

Aprīlis – maija sākums ir piemērots laiks arī burkānu sējai. Tomēr ir svarīgi ievērot dīgšanas un augšanas temperatūras režīmu, kas ir aptuveni +15 grādi.

Aprīļa beigās tradicionāli atklātā laukā stāda arī redīsus, lapu salātus un visu veidu zaļumus. Ja nepieciešams un vēl draud aktīvas pavasara salns, tad šīs kultūras var stādīt zem plēves vai siltumnīcā.

Ķirbjus

Foto – Pixabay

Ķirbjus stādiem var sēt arī aprīļa sākumā. Bet mēneša beigās vai pat maija sākumā stādiem jāsēj arī kabači.

Lasi vēl: Ja blakus šiem kaimiņiem stādīsi tomātus, dabūsi nevis ražu, bet tukšumu

Lai gan, starp citu, daudzi dārzkopji dod priekšroku sēt visas šīs kultūras uzreiz atklātā zemē, pirms tam samērcējot sēklas.

Gurķus

Aprīlis ir arī gurķu sēšanas laiks. Starp citu, eksperti ir iecienījuši tādas hibrīdu šķirnes kā “Herman” un “Absolute”, kā arī “Zozulya”.

Ziedus

Foto – ekrānuzņēmums

Ziedi, ko sēt stādiem aprīlī: viengadīgās asteres, viengadīgās dālijas, samtenes, petūnijas, margrietiņas, gaiļpiešus, pulkstenītes.

Esiet uzmanīgi un precīzi, stādot sēklas stādiem, un centieties stādiņus labi kopt – no tā ir atkarīga turpmākā raža.