Viengadīgās asteres jau ilgu laiku aug manās puķu dobēs, tās ir manas pastāvīgās rudens pušķu pavadones.
Asteres audzēju no stādiem, un, lai ziedi augtu skaisti un veselīgi, ir jāievēro agrotehnika. Un tad ziedus neskars fuzārija, kuras dēļ jauniesācēji – puķu audzētāji dažkārt atsakās audzēt šīs puķes.
Patiesībā viss nav tik sarežģīti, kā dažkārt par to raksta internetā, tikai jāievēro dažas prasības ziedu kopšanā, un fuzārija nebūs. Izvēloties sēklas, jāņem vērā, ka asteres var būt kuplas – izaudzēt pušķi no viena dzinuma, un var būt ar vienu ziedu uz dzinuma. Ziedi ir gan frotē, gan pomponi, kopumā izvēlieties pēc savas gaumes.
Kad sēt asteres stādiem. Šeit viss ir atkarīgs no tā, vai asteres ir vajadzīgas 1. septembrim, jo daudziem cilvēkiem joprojām ir ieradums vākt pušķus skolai. Ja asteres sējat stādiem aprīļa vidū, tās noteikti izaugs septembra pušķim.
Asteru sējas termiņi sākas februāra beigās, bet vislielākā sējas aktivitāte ir martā. Astras var sēt arī uzreiz atklātā zemē, bet tad ir jāgaida, līdz zeme sasilst un atgriežas salnas.
Sējot asteru stādus, augsne tiek dezinficēta ar fitosporīnu vai rozā mangāna šķīdumu, tāpēc es sajaucu un stādot stādus zemē. Papildus šai prasībai, stādot asteres puķu dobē, zemi atšķaida ar upes smiltīm, stādījumus nepārblīvē un katru gadu stāda dažādās vietās.
Lasi vēl: Ja izdarīsiet tikai vienu vienkāršu lietu, mārrutki pazudīs un nekad vairs neatgriezīsies
Asteres nevajadzētu atgriezt sākotnējā vietā agrāk kā pēc 4-5 gadiem.
Šķir otru lapu, lai lasītu turpinājumu….
Tevi noteikti interesēs
- Holandiešu zemnieki zemenes stāda divās rindās – metode, kas darbojas arī pie mumsby Anna Kalniņa
- Zinoši dārznieki ar šo dabīgo produktu aplaista tomātu stādus un katru gadu tiek pie pasakainas ražasby Laura Blūma
- Ātrās brokastu bulciņas ar sieru: tik garšīgas, ka tās jāsagatavo daudz uzreizby Laura Blūma