Spēcīga baklažānu augšana ir garantēta – atklājam, ar ko barot stādus

Ir pienācis laiks, kad visi dārzkopji sāk stādīt baklažānu stādus. Taču ar sēklu iesēšanu darbs nebeidzas. Ja vēlaties iegūt lielu un veselīgu ražu, jūs nevarat iztikt bez mēslošanas.

Mēs noskaidrojām, kādi mēslošanas līdzekļi baklažāniem patīk agrīnā augšanas stadijā.

Kad mēslojums baklažānu stādiem

Jaunos baklažānus baro vidēji 3-4 reizes. Pirmo barošanu veic aptuveni 2 nedēļas pēc sēšanas, kad tikko parādījusies pirmā lapa. Otro reizi stādus baro mēnesi pēc sēšanas, bet trešo reizi – 2 nedēļas pirms pārstādīšanas uz vietu. Starp otro un trešo barošanu varat veikt vēl vienu, ja augi izskatās vāji vai kļūst dzelteni.

Pirmā baklažānu stādu barošana

Agrīnākā stadijā baklažānu stādu mēslojumam vajadzētu saturēt slāpekli, kas nepieciešams zaļās masas augšanai. Mēslojumu uzklāj mitrā augsnē tieši zem augu saknēm. Pirmo reizi varat izmantot minerālmēslus; urīnviela – 30 g uz spaini vai superfosfāts – 40 g uz spaini.

Izšķīdiniet norādīto produktu un nedaudz apūdeņojiet katru krūmu – apmēram 50 g uz vienu stādu. Dariet to vakarā vai mākoņainā dienā. Alternatīva ķimikālijām ir parastie koksnes pelni. Baklažānu stādu virskārtu ar pelniem sagatavo no 2 glāzēm vielas uz vienu spaini ūdens.

Otrā barošana

Pēc 3-4 lapu parādīšanās dārzenim ir nepieciešams fosfors – tas stiprina sakņu sistēmu. Šajā posmā mēslojums baklažānu stādiem var būt šāds; 3 ēdamkarotes superfosfāta + 3 ēdamkarotes kālija sulfāta + 10 litri ūdens vai 2 tējkarotes superfosfāta + 1 tējkarote urīnvielas + 3 litri ūdens. Zem katra krūma ielejiet apmēram 50 g mēslojuma.

Pēdējā baklažānu stādu barošana

Kālija mēslojums jāpievieno 2-3 nedēļas pirms pārstādīšanas. Tie palīdzēs baklažāniem viegli iesakņoties jaunā vietā. Barošanas receptes ir šādas;  1 ēdamkarote kālija humāta + 10 l ūdens vai 30 g kālija nitrāta + 10 g superfosfāta + 10 l ūdens. Laistiet baklažānus tieši pie saknēm – vienam augam vajag apmēram 100 ml mēslojuma.