Mūsdienās pagarinātājs mājoklī ir kļuvis par gandrīz tikpat neatņemamu priekšmetu kā jebkura sadzīves tehnika. Tas nāk palīgā, ja nav pietiekami daudz kontaktligzdu visām elektroierīcēm.
Bet pirms pievienot pagarinātājam to vai citu tehniku, ir svarīgi atcerēties par drošību. Nepareiza pagarinātāja izmantošana var ne tikai sabojāt tavu sadzīves tehniku, bet arī radīt nopietnus draudus tavam mājoklim. Lūkosim, kuras ierīces ir droši savienot ar pagarinātāju un no kurām kombinācijām vajadzētu izvairīties.
Drošība pirmajā vietā: kuras ierīces nedrīkst pievienot pagarinātāja
Noteiktas sadzīves tehnikas kategorijas nevajadzētu pieslēgt pagarinātājam to lielā enerģijas patēriņa dēļ. Tas ir tāpēc, ka standarta pagarinātāji un pārsprieguma aizsargi ir paredzēti slodzei diapazonā no 2000 līdz 3800 W, bet jaudīgu ierīču pievienošana tiem var izraisīt pārslodzi un līdz ar to pārkaršanu un aizdegšanos.
Šo ierīču skaitā ietilpst: Ledusskapji un saldētavas; Veļas mašīnas, žāvētāji un trauku mazgājamās mašīnas; Krāsnis, plītis un mikroviļņu krāsnis; Multivārāmie katli, tvaika katli un spiediena katli; Tējkannas un kafijas automāti; Tosteri un maizes cepšanas iekārtas;
Gaisa kondicionētāji un sildītāji; Matu žāvētāji, ieveidotāji, lokšķēres un taisnotāji; Gludekļi un gludināšanas sistēmas.
Piemēram, matu fēna jauda var sasniegt 2000 W, gludekļa – līdz 3000 W, bet sildītāja – līdz 2500 W. Pievienojot vienam pagarinātājam vairākas šādas ierīces, pastāv augsts risks.
Kuras ierīces var pieslēgt pagarinātājam bez bažām?
Vienlaikus ir vairākas ierīces ar salīdzinoši zemu enerģijas patēriņu, kuras var droši izmantot, pievienojot pagarinātājam:
Datori un to piederumi (monitori, skaļruņi, printeri); Mobilie tālruņi, planšetdatori un klēpjdatori; Dokstacijas un bezvadu lādētāji;
Lampas, gaisa mitrinātāji un ventilatori. Maršrutētāji un televizori.
Šo ierīču jauda ir ievērojami mazāka: televizors patērē ap 200 W, viedtālrunis – līdz 120 W, portatīvais dators – līdz 140 W, bet printeris – tikai aptuveni 40 W. Pārsprieguma aizsarga lietošana kopā ar šīm ierīcēm ir ne tikai droša, bet arī var pagarināt kalpošanas laiku, pasargājot tās no iespējamiem jaudas pārspriegumiem.
Padomi drošai pagarinātāju lietošanai
Nepārslogo pagarinātājus. Vienmēr pievērs uzmanību pievienoto ierīču kopējai jaudai un nepārsniedz maksimālo pieļaujamo pagarinātāja slodzi. Nepievieno pagarinātāju citam pagarinātājam. Tas palielina pārslodzes un īssavienojuma risku.
Iegādājies pagarinātājus ar aizsardzību pret pārslodzi. Mūsdienu modeļi ir aprīkoti ar automātisku izslēgšanās funkciju, ja tiek pārsniegta pieļaujamā slodze.
Lasi vēl: 3 zvaigžņu zīmes, kurām no 14.- 20.februārim gaidāms īpaši veiksmīgs periods
Regulāri pārbaudi, vai pagarinātājiem nav radušies bojājumi. Bojāts kabelis vai korpuss var izraisīt īssavienojumu. Secinājums – Pareiza pagarinātāju izmantošana ir ne tikai garantija, ka sadzīves tehnika kalpos ilgi, bet arī svarīgs tava mājokļa drošības aspekts. Ievērojot šos vienkāršos noteikumus, tu izvairīsies no daudzām nepatikšanām, bet tavs mājoklis būs drošībā.
Vai šis raksts tev šķita noderīgs? Ja tā, atzīmē to ar “patīk” un dalies sociālajos tīklos. Ja tev par šo tēmu ir savs viedoklis, stāsti, lūdzu, komentāros!