Bieži vien mati kļūst trausli, blāvi, nedzīvi nevis ģenētisko iezīmju dēļ un ne tāpēc, ka bieži lietojam daudz līdzekļu vai ikdienā lietojam fēnu un taisnotāju. Iemesls ir banāls – nepareiza kopšana.
Pastāstīsim, kādas neveiksmīgas kļūdas mēs visbiežāk pieļaujam un kas jādara, lai saglabātu matus veselīgus, mīkstus un mirdzošus.
Kļūda Nr. 1: mazgāt matus pārāk bieži vai pārāk reti
Kāds apgalvo, ka mati ir jāmazgā ar šampūnu katru dienu, bet kāds saka, ka pietiek ar pāris reizēm nedēļā. Patiesībā šajā jautājumā ir ļoti svarīgi atrast zelta vidusceļu un noteikt optimālo laiku tieši jūsu matiem. Ir svarīgi uzraudzīt savu matu stāvokli un laikus noteikt, kad mati kļūst netīri.
Tauku dziedzeri pastāvīgi izdala sekrētu, turklāt uz šķipsnām paliek matu veidošanas līdzekļi, un uz galvas ādas nosēžas putekļi. Tas viss negatīvi ietekmē ne tikai matu izskatu, bet arī to veselību – tie kļūst trausli un blāvi, gali pastāvīgi šķeļas. Tāpēc ir ļoti svarīgi tos savlaicīgi tīrīt, nevis “trenēt” uz retāku mazgāšanu, jo tā it kā ir pareizi.
Kļūda Nr. 2: mazgāt matus ar aukstu ūdeni
Un ne tikai aukstu, bet ledus aukstu. Šādu padomu jūs, iespējams, esat dzirdējuši no mūsu mammām un vecmāmiņām, kuras apgalvoja, ka tieši auksts ūdens padara matus gludus un spīdīgus.
Šajā padomā ir patiesības graudiņš: saskaņā ar trihologu atzinumiem aukstais ūdens palīdz saglabāt kutikulas noslēgtas, tāpēc dabiskās eļļas saglabājas neskartas, piešķirot matiem elastību, spīdumu un paaugstinātu mitruma līmeni. Arī tad, ja jums ir smalki vai sprogaini mati, auksts ūdens ir labs risinājums, jo tas novērš lūšanu.
Tomēr ne vienmēr ar aukstu ūdeni ir iespējams rūpīgi noskalot netīrumus un taukus. Mazgāšanas procesā ir svarīgi, lai poras un kutikulas paplašinātos, ļaujot ūdenim un šampūnam iekļūt, un šo efektu var nodrošināt tikai augsta temperatūra.
Turklāt karstais ūdens piešķir matiem lielu apjomu un ilgnoturīgu matu veidolu, bet aukstais ūdens, gluži pretēji, tos noslogo un padara vājāks. Tāpēc rūpīgi izsveriet visus “par” un “pret”, pirms iestatāt dušas temperatūru.
Kļūda Nr. 3: kondicioniera lietošana pēc šampūna lietošanas
Droši vien daudzām meitenēm tagad būs atklājums, ka kondicionieris ir jālieto pirms matu mazgāšanas ar šampūnu, nevis pēc. Kāpēc? Kondicionieris uz matiem jālieto, lai sagatavotu tos turpmākajām procedūrām un pasargātu tos no izžūšanas. Turklāt šāda darbību secība ļauj panākt maksimālu apjomu, veidojot matu stilu.
Kam ir piemērota šī shēma? Jebkura matu tipa īpašniekiem. Ja Jums ir smalki mati, kondicionieris spēs pasargāt Jūsu matus no virsmaktīvajām vielām, kuras satur šampūns. Tas arī atvieglos matu ķemmēšanu un uz sukas atstās mazāk matiņu. Vēl viens ieguvums ir tas, ka kondicionieris “iespiežas” matos, padarot tos blīvākus un apjomīgākus.
Ja jums ir taukaini mati, kondicionieris nostiprinās jūsu matus, kā arī palielinās matu veidošanas izturību. Pat ja tas pieskarsies saknēm un galvas ādai, tas neaizsprostos poras un nesalipinās šķipsnas sakņu zonā, jo līdzekļa pārpalikumu izskalos šampūns.
Turpinājumu lasiet nākamajā lapā!