Kāpēc nevajag aptīt matus ar dvieli – 7 matu kopšanas kļūdas, kas padara matus trauslus

Kļūda Nr. 4: dabiski izžāvēt matus

Lielākā daļa meiteņu atsakās žāvēt matus ar fēnu, jo baidās tos izžāvēt, padarot trauslus un porainus. Tomēr patiesībā dabiskā žāvēšana matiem nodara daudz lielāku kaitējumu. Kad mati žūst paši, zvīņas nav pilnībā noslēgtas, kodols kļūst vaļīgāks, kā dēļ šķipsnas kļūst blāvākas, sāk sapīties.

Taču fēna izmantošana ļauj vienmērīgi izvadīt ūdeni, sasmalcinot cirtas ar gaisu. Pateicoties šai procedūrai, mati ir cieši noslēgti, saglabā mitrumu, barojošas eļļas un citas noderīgas vielas. Tāpat neaizmirstiet, ka silta un mitra vide ir ideāli piemērota kaitīgo mikroorganismu vairošanās procesam. Tāpēc, ja regulāri dabiski žāvējat matus vai pat aizmiegat ar dvieli uz galvas, nebrīnieties, ka parādās nieze un blaugznas.

Tomēr, lai fēns nekaitētu jūsu matiem, ir svarīgi to lietot pareizi. Pirmkārt, šķipsnas jāizžāvē matu augšanas virzienā, otrkārt, fēnu nedrīkst turēt pārāk tuvu – jāievēro 15-20 cm attālums, treškārt, noteikti jāizmanto termiskā aizsardzība un matu fēns ar jonizāciju. Ja visi šie nosacījumi ir izpildīti, jūs nepāržāvēsiet matus.

Kļūda Nr. 5: Aizmirsāt izmantot termisko aizsardzību

Runājot par termisko aizsardzību. Joprojām uzskatāt to par mārketinga triku? Pavisam velti, tā patiešām pasargā jūsu matus no daudziem negatīviem faktoriem, jo īpaši no fēna, taisnotāja un citu matu veidošanas ierīču augstās temperatūras iedarbības.

Pateicoties īpašai formulai, līdzeklis rada barjeru, kas aizsargā kutikulu karstas ieveidošanas procesā un pārnes termisko iedarbību uz sevi. Turklāt termiskā aizsardzība padara cirtas gludas, viegli veidojamas, spīdīgas, atvieglo ķemmēšanu, novērš trauslumu, novērš matu elektrizēšanos.

Kļūda Nr. 6: matu berzēšana ar dvieli

Vai esat pamanījuši, ka frizieri pēc mazgāšanas vienmēr ļoti rūpīgi matus noslauka ar dvieli, cenšoties nesaspiest šķipsnas? Šāda pieeja ir ļoti svarīga jūsu matu veselībai.

Ja jūs enerģiski berzējat matus ar dvieli, savelkat tos šķipsnās un spēcīgi saspiežat, tie kļūst plāni, trausli un novājināti. Tāpēc mēģiniet pret matiem izturēties maigāk. Viegli noslaukiet tos ar dvieli, lai noņemtu lieko ūdeni, un pēc tam turpiniet žāvēšanu ar fēnu.

Starp citu, staigāt pa dzīvokli ar turbānu uz galvas pusstundu, gaidot, kad mati izžūs paši, arī nav laba ideja. Dvieli var turēt ne ilgāk par 10 minūtēm, jo tas neļauj skābeklim sasniegt ādu un izraisa kairinājumu, niezi un blaugznas. Turklāt, ja mati ilgstoši tiek turēti savilktā stāvoklī, tie tiek stipri bojāti.

Kļūda Nr. 7: sauso šampūnu izmantot tikai netīriem matiem

Mēs esam pieraduši pie domas, ka sausā šampūna galvenais mērķis ir noņemt lieko sebumu pie saknēm un padarīt matus vizuāli tīrākus, ja tos nevar nomazgāt. Tomēr šim produktam ir vēl viena, ne mazāk noderīga funkcija. Tas palīdz radīt noturīgu apjomu pie saknēm.

Ja uz tīriem matiem uzklāsiet sauso šampūnu, kārtīgi izķemmēsiet šķipsnas un pēc tam pie saknēm viegli uzkasīsiet cirtas, matos radīsies sajūta, it kā jūs būtu veidojis frizūru salonā – tik skaisti un apjomīgi tie būs. Un svarīgākais pluss ir tas, ka sauso šampūnu var lietot pat katru dienu – tas ir pilnīgi nekaitīgs matiem.