“Es nekad vairs nesabojāšu kartupeļus”: izrādās, ka es visu mūžu esmu cepusi kartupeļus nepareizi. Draugs man iemācīja, kā to darīt pareizi, un norādīja uz niansēm

Cik grūti tas var būt? Tas ir vienkārši – vienkārši nomazgājiet, nomizojiet, sasmalciniet un iemetiet tos pannā. Es domāju, ka tā cep kartupeļus visi, līdz brīdim, kad mans draugs man iemācīja, kā to darīt, un norādīja uz visām procesa niansēm.

Personīgi es vienmēr cepu bez jebkādām viltībām, bet beigās man sanāca kartupeļi nevis kā no bildes zeltaini un viens pie viena, bet gan īsts haoss, visi saķepuši kopā, vietām nepietiekami izcepti, vietām sadeguši.

Pirmais un vissvarīgākais noteikums.

Vienmēr jāizvēlas pareizā panna, pareizais izmērs. Cepot kartupeļi nedrīkst pārkrist  pāri malām.

Kartupeļiem jābūt tieši tik lieliem, cik vien iespējams, lai tos varētu bez problēmām apgriezt, lai tie nepārvērstos putrā. Vēl labāk ir izmantot pannu ar biezu dibenu.

Otrs noteikums ir tikpat svarīgs.

Kartupeļus cepšanai nedrīkst sagriezt pārāk lielos gabalos. Kartupeļus sagrieziet nelielās šķēlītēs vai, vēl labāk, plānās, ne vairāk kā 6-7 milimetrus biezās strēmelēs.

Sagriežot šķēlēs, ir jāievēro vienāds biezums, tad kartupeļi no katras puses tiks apcepti vienmērīgi.

Trešais svarīgais noteikums.

Cepšanai ir jāizvēlas pareizi kartupeļi. Tam nedrīkst būt augsts cietes saturs.

Tagad, protams, veikalā ir parakstītas šķirnes, kuras ir labākas cepšanai, kuras vārīšanai. Agrāk tā nebija, tāpēc pēc kartupeļu sagriešanas tos labāk labi noskalot ūdenī no cietes, un labāk pat mērcēt apmēram 15 minūtes.

Lasi vēl: Tikai 10-12 pilieni uz mucu tomātu laistīšanai. Es novācu augļus spaiņiem! Viegli palielinājās tomātu raža 3-4 reizes

Pēc tam, kad kartupeļi ir noskaloti no cietes, tie ir jānosusina. Apgrieziet tos uz papīra dvieļa un ļaujiet nožūt. Pretējā gadījumā no ūdens pilieniem radīsies spēcīga eļļas šļakatne.

 

 

Šķir otru lapu, lai lasītu turpinājumu….

Leave a Comment