Santehniķi negrib, lai tu to zini – vienkāršākie un lētākie veidi, kā novērst jebkuru aizsērējumu

Dzīve man ir iemācījusi, ka, ja vēlies gūt labus panākumus, tev tas jādara pašam. Un ne reizi vien šis noteikums ir apstiprinājies. Pirms pāris gadiem mani ļoti kaitināja aizsērējusi ķibele dzīvoklī. Virtuvē, vannas istabā.

Bezgalīga naudas summa burtiski lido uz leju – izsaukums santehniķim, lai iztīrītu cauruli, izmaksāta. Arī veikalā nopērkamie tīrīšanas līdzekļi maksā naudu.

Un tad man to iemācīja mans kaimiņš. Reiz vannas istabā bija aizsērējusi. Es uzreiz ielēju ķimikāliju, kura pudelīte vienmēr atrodas zem izlietnes. Bet tas nedarbojās, tas nepalīdzēja. Ne jau tāpēc, ka ūdens neaizplūda, tas stāvēja caurulē. Es aizskrēju uz datortehnikas veikalu pēc dārga gēla. Eju mājās, un ieejā kaimiņš, ieraudzījis manās rokās tīrīšanas līdzekli, saka – jūs dzīvojat turīgi, bet mēs pa vecam laikam aizsērējumus tīram, par velti. Es tikai pasmējos. Es teicu, ka ar lētiem līdzekļiem neko neiztīra. Un ar virzuli tikai sabojā caurules. Kaimiņš nopūtās un teica: dariet, kā es saku, un jūs aizmirsīsiet par aizsērējumiem.

Kad atgriezos mājās, es ieliku dārgo līdzekli caurulē un gaidīju 30 minūtes. Bet pēc pusstundas un stundas ūdens nesteidzās aiziet, mazliet gurkšķēja, un aizsērējums kā bija, tā arī palika. Demontēt sifonu bez santehniķa es negribēju, un mans vīrs 24 stundas diennaktī ir darbā, kā bez ūdens sēdēt? Tāpēc riskēju – rīkojos tā, kā kaimiņiene ieteica.

Soda un verdošs ūdens

Man jau ilgu laiku ir paglabājies maisiņš ar kaustisko sodu. Es jau esmu aizmirsusi, kāpēc reiz to paņēmu no veikala, vienkārši man ir kāmītis, kuram vienmēr vajag krājumus, un es bieži paņemu kaut ko gadījumam. Lūk, un noderēja. Saskaņā ar kaimiņienes recepti uz 1 l ūdens ir jāņem 1 glāze kodīgās sodas. Bet manā maisiņā bija apmēram 2/3 tases, tāpēc ūdens daudzumu mazliet samazināju, pēc acs.

Uzsildīju ūdeni līdz vārīšanās temperatūrai, lielam kublā iebēru dzeramo sodu un pārlēju verdošu ūdeni. Samaisīju, pagaidīju 10 minūtes, lai ūdens mazliet atdzistu, un sāku pa druskai iepildīt caurulē. Dīvainā kārtā ūdens sāka plūst cauri. Ar sūcošu skaņu tas pa gabaliņu sūcās pa cauruli, īsti nestāvot vannā. Tagad bija jāgaida 1 stunda, lai kodīgā viela noārdītu aizsērējumu iekšpusē. Mans kaimiņš teica, ka kaustiskā soda labi šķīdina vannā esošos matus un pat auduma šķiedras, kas parasti veido aizsērējumu.

Pēc stundas es atkal ieskatījos vannā un ieraudzīju tikai netīras svītras ap notekcauruli. Kaimiņš man ieteica labi izskalot cauruli ar karstu ūdeni. Atvēru krānu un nevarēju noticēt savām acīm – ūdens tecēja gandrīz kā parasti. Lai pārbaudītu, vai ir aizsērējusi vai nav, uzvilku cimdus un piespiedu plaukstu pie notekcaurules atveres, tad strauji pacēlu plaukstu uz augšu un tā pāris reizes. Ūdens trokšņaini ieplūda caurulē, bet nekādas aizsprostojuma pazīmes nebija redzamas.

Un arī kaimiņš man ieteica katru mēnesi veikt profilaktisko apkopi – uz 1 stundu ielejot caurulē karstu sodas un ūdens maisījumu. Ja sāks veidoties kaut vai aizsērējums, soda to ātri izšķīdinās, un problēmu nebūs. Tagad man vienmēr līdzi ir pāris paciņas kodīgās sodas. Un tagad es došu vēl dažas efektīvas receptes vienkāršu aizsērējumu tīrīšanai, kuras var izmantot profilaksei.

Etiķis virtuves aizsērējumu novēršanai

Virtuves izlietnē aizsērējumi ir biežāk sastopami nekā vannas istabā. Tas ir tāpēc, ka mēs katru dienu mazgājam traukus un dārzeņus, un tas nozīmē, ka caurulē nonāk daudz tauku un netīrumu. Ja netiek veikta profilaktiskā apkope, izlietnes caurule no iekšpuses apaug ar taukiem, tāpēc ūdens neaizsūcas. Un šajā gadījumā palīdzēs vienkāršs etiķis.

Ņemiet 1 pudeli 9% etiķa, ielejiet to katlā vai tējkannā un uzkarsējiet līdz 65 grādiem. Uzmanīgi, karstais etiķis ļoti ātri iztvaiko un izdala asu nepatīkamu smaku, kas kairina gļotādas, tāpēc centieties neieelpot izgarojumus. Pēc tam karsto etiķi vienkārši izlejiet caurulē.

Lasi vēl: Tamāra Globa ir prognozējusi katras zvaigžņu zīmes nākotni 2025. gadam

20 minūšu laikā etiķis izšķīdinās caurulē uzkrātos taukus, un ūdens atkal sāks plūst netraucēti. Pēc tam uz 2 – 3 minūtēm atveriet karstā ūdens krānu, lai izskalotu cauruli. Dariet to reizi mēnesī, un jūs uz visiem laikiem aizmirsīsiet par aizsprostojumiem.

 

 

Šķir otru lapu, lai lasītu turpinājumu…..

Leave a Comment