Cik vien sevi atceros, pēc ēšanas vienmēr esmu ķērusies pie glāzes ūdens vai tējas, un šo ieradumu esmu pārņēmusi no savas vecmāmiņas.
Viņa mēdza teikt: “Tas ir vieglāk kuņģim.” Un es, protams, nestrīdējos. Taču nesen kādā vizītē speciālists negaidīti paskaidroja, kāpēc šis nevainīgais ieradums ar vecumu kļūst kaitīgs.
Kad ēdat, kuņģī sāk izdalīties kuņģa sula, kas satur sālsskābi un fermentus, kuri nepieciešami pārtikas sagremošanai. Kas notiek, ja šajā laikā izdzerat glāzi šķidruma? Šķidrums atšķaidīs kuņģa sulu un samazinās tās koncentrāciju. Rezultāts:
1. Ēdiens tiek sagremots lēnāk. 2. Uzturvielas uzsūcas mazāk. 3. Rodas smaguma sajūta un vēdera uzpūšanās. 4. Palielinās patogēnu iekļūšanas iespējamība. 5. Kā teica speciālists: “Dzert glāzi ūdens uz pilna vēdera ir tas pats, kas neļaut pavāram vārīt zupu, nepārtraukti atšķaidot buljonu ar ūdeni.”
Kāpēc tas ir īpaši svarīgi, kad mēs novecojam?
Kad esam jauni, organisms klusībā tiek galā ar daudzām mūsu kļūdām. Kuņģis ražo daudz enzīmu, gremošanas sistēma darbojas kā pulksteņa mehānisms. Taču ar vecumu viss mainās:
1. Samazinās skābuma līmenis. Tas ir dabisks process, ko nevar apturēt. Ja papildus atšķaidīsiet kuņģa sulu ar ūdeni, gremošana būs vēl sliktāka. 2. Palēninās vielmaiņa. Ēdiens ilgāk kavējas kuņģī, kas var izraisīt nepatīkamas sajūtas.
3. Palielinās grēmas . Slikta pārtikas sagremošana kairina kuņģa gļotādu. 4. Gadu gaitā kuņģis vairs nespēj piedot mūsu ieradumiem.
Zvaigžņu zīmes, kurām 6. janvārī var uzspīdēt liela finansiālā veiksme
Bet kā vajag pareizi dzert ūdeni, lai gūtu maksimālu labumu – pie tam tas ir viegli? Par to vairā kraksta otrā daļā!
Šķir otru lapu, lai lasītu tālāk