Tualetes tīrīšana vienmēr ir nepatīkams uzdevums, ko vēlaties atlikt uz vēlāku laiku. Pēc kāda laika mēs ar vilšanos redzam dzeltenas nogulsnes, kaļķakmens un pat rūsas traipus. Mēs paķeram modernus produktus un brīnāmies, kāpēc tie nedarbojas, kā reklamēts.
Patiesībā viss jau sen ir izgudrots, un ir daudz efektīvākas tualetes poda tīrīšanas metodes no urīnakmeņiem nekā populāri, bet dārgi līdzekļi no veikala. Vēl pavisam nesen mēs dzīvojām daudz pieticīgāk nekā tagad, bet labu saimnieču tualetes podi vienmēr bija tīri. Apkopojām labākās tautas metodes tualetes poda tīrīšanai no aplikuma, netīrumiem, mikrobiem un dzeltenajiem traipiem. Tās ir lētas, un ieguvumu ir miljons.
3 galvenie netīrumu un aplikuma rašanās iemesli tualetes podā
1. Urīnceļu aplikums ir ciets dzeltenbrūns aplikums zem tualetes poda malas un uz tā sieniņām. To izraisa minerālu nogulsnes urīnā. Ja skalošana ir pārāk vāja, ūdens nenovada visas vielas, un tās nogulsnējas uz sanitārā izstrādājuma virsmas.
2 – vienmēr parādās kaļķakmens. Ūdens no krāna satur magnija un kalcija sāļus, kas laika gaitā nosēžas uz trauka un pārvēršas cietos pelēkos un dzeltenos nogulsnēs, kuras ir ļoti grūti noņemt.
3. Rūsganus traipus izraisa augsts dzelzs saturs ūdenī, kā arī vecas caurules.
Un, ja jūs esat pārāk slinks, lai katru dienu notīrītu tualetes podu, tad visi šie dabiskie nogulsnes pielips pie jūsu atkritumiem un tualetes poda kļūs par zarnu mikrobu avotu, kas arī nav labi. Tagad pastāstīšu par visām tīrīšanas metodēm, ko mēs laiku pa laikam izmantojam.
Balinātājs
Tā ir ķīmiska viela, ko mēs nepareizi lietojam. Tāpēc daudziem cilvēkiem ar to neizdodas pareizi iztīrīt tualetes podus. Balinātāju ielej tīrā tualetes podā uz nakti un atstāj līdz rītam. Tikai šādā gadījumā tas labi dezinficē tualetes podu no mikrobiem, iznīcina visas nepatīkamās smakas un pat likvidē rūsas traipus. Šāda tīrīšana jāveic reizi 2 nedēļās, ne retāk.
Pārtikas sāls
Ievērojami noņem raksturīgo “tualetes smaku”, iznīcina mikrobus un padara tualetes podu spīdīgu. Manas sievas arsenālā ir divi tualetes poda tīrīšanas veidi ar sāli. Pirmais ir ļoti vienkāršs: vakarā mēs notīrām tualetes pods kā parasti, lai tas būtu tīrs. Tad mēs iemetam sauju parastas pārtikas sāls notekcaurulē un ar birstīti izsmērējam to uz tualetes poda virsmas. Atstājam līdz rītam. Sāls piešķir sanitārajam priekšmetam spīdumu un noņem nepatīkamas smakas. Otrajā gadījumā tējkannā ielej 1 litru ūdens, ieber sauju sāls un uzkarsē līdz vārīšanās temperatūrai. Pēc tam ļaujiet ūdenim atdzist līdz aptuveni 45 grādiem un ielejiet sālīto ūdeni tualetes podā uz nakti. Karstais sāls šķīdums labi noārda aplikumu un iznīcina mikrobus.
Borskābe
Ielej borskābes pulveri bļodiņā un ar skruberi berzējiet to pa mitru virsmu. Atstājiet uz 2 stundām, lai mīkstinātu aplikumu, un berzējiet, līdz tas izzūd. Borskābe labi noņem ne tikai aplikumu, bet arī mikrobus.
Etiķis 70 %.
Tas ir tehniskais etiķis, ko var iegādāties datortehnikas un celtniecības preču veikalos. Iztīriet tualetes podiņu un ielejiet glāzi šāda etiķa notekcaurulē. Noslaukiet bļodu ar skrāpi un atstājiet to uz 1 stundu.
Lasi vēl: Melnais mēness 31. decembrī: ko drīkst un ko nedrīkst darīt, šajā melnajā dienā
Pēc tam notīriet visus netīrumus kā parasti, aplikums viegli nokļūs, jo etiķskābe padara to mīkstu.
Šķir otru lapu, lai lasītu turpinājumu….