Ķīniešu Jaunā gada svinības sākas 1. janvārī, kas mums ir neparasti. Lai sagatavotos šim notikumam un atkal svinētu ilgi gaidītā 2025. gada atnākšanu, ir svarīgi jau laikus zināt, kad īsti varas groži pāries Zaļās meža čūskas rokās.
Ķīniešu Jaunais gads, pazīstams arī kā Pavasara svētki vai Mēness Jaunais gads, ir viens no svarīgākajiem tradicionālajiem svētkiem ķīniešu kalendārā. Katru gadu tas sākas ar Jauno Mēnesi, kas iekrīt no 21. janvāra līdz 20. februārim. Svinību sākuma datums katru gadu mainās atkarībā no Mēness kalendāra. Eksperti iesaka noskaidrot, kad Jaunais gads sākas austrumu stilā.
Jaunā gada sākums Ķīnā
Ķīniešu Jaunais gads, kas pazīstams arī kā Pavasara festivāls vai Mēness Jaunais gads, ir viens no nozīmīgākajiem un plašāk atzīmētajiem notikumiem Ķīnā. Ķīniešu Jaunā gada datums katru gadu mainās, jo to nosaka Mēness kalendārs, nevis Gregora kalendārs. 2025. gadā ķīniešu Jaunais gads iekrīt trešdien, 29. janvārī . Ar šo datumu sākas Zaļās koka čūskas gads.
Ķīniešu Jaunā gada tradīcijas
Ķīniešu Jauno gadu pavada daudzas tradīcijas un rituāli, kuru mērķis ir nest veiksmi, labklājību un aizsardzību pret ļaunajiem gariem jaunajā gadā. To ievērošana palīdz piesaistīt labklājību un noturēties uz veiksmes viļņa 12 mēnešus.
1. Mājas uzkopšana. Pirms Jaunā gada mājas tiek rūpīgi iztīrītas, lai atbrīvotos no vecās neveiksmes un ļaunuma, sagatavotu vietu jauniem sasniegumiem un pozitīvai enerģijai.
Lasi vēl: Kulinārijas prognoze jeb pārbaudiet, cik ļoti varat uzticēties zvaigznēm ēdiena izvēlē
2. Logu un durvju dekorēšana. Šim nolūkam tiek izmantoti sarkanā papīra rotājumi ar hieroglifiem, kas apzīmē laimi, labklājību un ilgmūžību. Sarkanā krāsa simbolizē veiksmi un prieku.
3. Svētku ēdiens. Svētku galdā obligāti jābūt tādiem ēdieniem kā zivs (pārpilnības simbols), pelmeņi (bagātības simbols), saldie pelmeņi un sulīgi pudiņi.
4. Sarkani maisiņi. Sarkanās aploksnes ar naudu no vecākiem ģimenes locekļiem tiek nodotas jaunākiem. Simboliskas summas pavada veiksmes, veselības un ilga mūža vēlējumi.
5. Uguņošana un petardes. Senie ķīnieši uzskatīja, ka skaļš troksnis var atvairīt ļaunos garus un neveiksmi. Ir svarīgi uzspridzināt petardes pamestā vietā, lai izvairītos no nepatikšanām.
Ķīniešu Jaunais gads ir priecīgu svinību laiks, bagāts ar dziļām kultūras un garīgām tradīcijām. Tas vieno ģimenes, stiprina paaudžu saites un atdzīvina kultūras vērtības. Ķīniešu Jaunā gada 2025 svinībās daudzas ģimenes būs saliedētas un priecīgi gaidīs labās pārmaiņas jaunajā Čūskas gadā.