Daudzīvokļu namu iedzīvotājiem pamats būt dusmīgiem – Saeimā virzīts likumprojekts izraisīs jaunus izdevumus

Daudzdzīvokļu namu apsaimniekotājiem un iedzīvotājiem iespējams gaidāmi jauni izdevumi!

Saeimā tiek apspriesti grozījumi, kas paredz daudzdzīvokļu mājas aprīkot ar mehāniskajiem ūdens filtriem.

Deputāti otrajā lasījumā atbalstījuši izmaiņas Ūdenssaimniecības pakalpojumu likumā, piešķirot ūdens piegādātājiem tiesības prasīt filtru uzstādīšanu, ja tas būs nepieciešams, ziņo 360TV Ziņas.

Atbildīgajā ministrijā skaidrots, ka lēmums par mehānisko ūdens filtru ieviešanu būs katras pašvaldības ziņā.

Kā uzsver Klimata un enerģētikas ministrijas valsts sekretāra vietniece Rudīte Vesere, šī prasība attiecas tikai uz kopējo ēkai piegādātā ūdens skaitītāju aprīkojumu, nevis uz dzīvokļos esošajiem skaitītājiem. “Uz dzīvokļiem tas nekādā veidā neattiecas,” viņa norāda.

Ūdens mehānisko filtru uzstādīšana galvenokārt tiktu piemērota daudzdzīvokļu mājām, kurās dzīvokļu individuālo ūdens skaitītāju rādījumu summa nesakrīt ar mājas kopējo skaitītāja rādījumu.

“Katrai mājai nākas segt tā saukto ūdens patēriņa starpību, ko redzam rēķinos,” skaidro Klimata un enerģētikas ministrijas valsts sekretāra vietniece Rudīte Vesere. Viņa norāda, ka filtru uzstādīšana pirms kopējā ūdens skaitītāja varētu uzlabot mērījumu precizitāti un samazināt šo patēriņa starpību.

Filtri novērstu aizsērējumus skaitītājos, ļaujot iegūt precīzākus rādījumus un attiecīgi arī samazinot maksājumus par starpību. Vienlaikus ēku īpašniekiem tiks dota iespēja šādus filtrus uzstādīt arī brīvprātīgi, ja tie vēlēsies uzlabot ūdens mērījumu precizitāti, norāda Klimata ministrija.

Rīgā gan ir skeptiska attieksme pret mehānisko filtru efektivitāti, tāpēc galvaspilsētas iedzīvotājiem šādu prasību neplāno ieviest. “Mēs neplānojam masveidā pieprasīt, lai visiem pakalpojumu lietotājiem būtu jāuzstāda šie filtri mēraparāta mezglos,” norāda “Rīgas ūdens” Patēriņa kontroles vadītājs Dainis Drikšņa.

Saeimas sēdē šis jautājums izraisīja diskusijas, daļai opozīcijas deputātu aicinot atteikties no ieceres, ka filtrus daudzdzīvokļu ēkās jāuzstāda pašiem iedzīvotājiem. Tomēr priekšlikumu mīkstināt likuma grozījumus Saeimas vairākums noraidīja. Koalīcija skaidroja, ka grozījumi paredz ūdens piegādātājiem tiesības, nevis pienākumu pieprasīt filtru uzstādīšanu, un daudzām ēkām šāda nepieciešamība var arī nebūt.

Mehāniskais ūdens filtrs tiek uzstādīts ēkā pirms ūdens patēriņa uzskaites mēraparāta un kalpo, lai atdalītu iespējamos mehāniskos piemaisījumus un citus gružus no dzeramā ūdens. Šai ierīcei nepieciešama regulāra apkope, lai nodrošinātu tās efektīvu darbību.

Leave a Comment