Pircēji nikni! Lai tiktu ārā no veikala, tagad vajag uzrādīt Kuponu, pat ja neesi neko nopircis!

Sociālajos medijos kāds pircējs ironiski norāda: “Lai izkļūtu no “Rimi”, tagad nepieciešams kupons, ko var iegūt tikai, veicot pirkumu. Saprotu, ka zagļu problēma ir aktuāla, bet tas ir patiešām absurdi.”

Tiek pievērsta uzmanība tam, ka šāda kārtība nav unikāla tikai “Rimi” veikaliem – līdzīgas prasības novērotas arī “Lidl” un “Ikea” veikalos, taču tas attiecas galvenokārt uz pašapkalpošanās kasēm. Komentāros cilvēki norāda, ka šī prakse Eiropā ir ierasta un galvenokārt ieviesta, lai uzlabotu drošību.

Lai noskaidrotu, kā šī drošības sistēma funkcionē, kā rīkoties gadījumā, ja pircējs nolemj veikalu pamest bez pirkuma, kā arī vai šī prakse ietekmē zādzību skaitu, sazinājāmies ar “Rimi Latvia” sabiedrisko attiecību vadītāju Ingu Biti.

Pēc viņas teiktā, “Rimi” aktīvi seko līdzi globālajām un Eiropas mazumtirdzniecības tendencēm, regulāri ieviešot dažādus risinājumus arī Latvijas veikalos. “Šis konkrētais risinājums, kas tiek izmantots vairākās Eiropas valstīs, ir ieviests arī atsevišķos mūsu veikalos Latvijā.

Kā pirmais veikals, kur to pilotējām, bija “Rimi” tirdzniecības centrā Dzelzavas ielā,” norāda Bite. Viņa piebilst, ka šādas sistēmas mērķis ir ne tikai veicināt drošību, bet arī uzlabot kopējo veikala darbības efektivitāti.

Izejas sistēma ir izstrādāta, lai būtu ērta un vienkārša lietošanai. Kad pircējs norēķinās par pirkumiem pašapkalpošanās zonā, tiek izdrukāts čeks ar svītrkodu. Noskenējot šo kodu pie izejas, vārti automātiski atveras. Savukārt pircēji, kuri izvēlas neko neiegādāties, var iziet caur parastajām kasēm.

Runājot par zādzību statistiku, “Rimi” norāda, ka kopējais zādzību skaits veikalos saglabājas stabils, lai gan tas var ievērojami atšķirties dažādos veikalos. Lielākajos veikalos apsardze ikdienā saskaras ar vairākiem zādzību gadījumiem.

Vidēji vienā gadījumā tiek mēģināts nozagt preces aptuveni 30 eiro vērtībā. Taču veikalos ar lielāku apmeklētāju plūsmu, piemēram, “Rimi Origo”, zādzību skaits ir lielāks, taču vidējā nozagto preču vērtība ir mazāka – aptuveni 8 līdz 9 eiro.

Visbiežāk aizturētie ir tie, kuri mēģina iznest preces, norēķinoties tikai par daļu no tām. Šādu situāciju konstatē, kad pirkumu grozā vai somā ir ievērojami vairāk preču, nekā tās tiek uzrādītas pie kases. Zagtāko preču saraksts nemainās — visbiežāk zog alkoholiskos dzērienus, kafiju, šokolādi un kosmētiku. Šīs preces ir pieprasītas, jo tās ir viegli pārdot tālāk, iegūstot naudu.

Viens no efektīvākajiem risinājumiem zādzību apkarošanai pēdējā gada laikā ir mobilās apsardzes grupas izveide. Šī komanda analizē video arhīvus, sadarbojas ar veikalu vadību, identificē zagļus un veic viņu aizturēšanu. “Rimi” pieredze liecina, ka daudzi zagļu nodarījumi tiek atklāti, pateicoties video ierakstiem, un personas tiek aizturētas, kad mēģina atkārtoti veikt zādzības. Šāda pieeja ievērojami uzlabo drošību un palīdz novērst recidīvus.

Leave a Comment