Pat regulāra ģenerāltīrīšana negarantē, ka uz grīdas neparādīsies traipi un citi netīrumi. Īpaši grūti klājas linolejam virtuvē – tur vienmēr kaut kas tiek cepts un gatavots, tāpēc uz grīdas neizbēgami nonāk ēdiena pilieni un gabaliņi.
Pastāstīsim, kā kopt dažādu veidu grīdas segumus, lai tie vienmēr spīdētu un priecētu ar tīrību. Turklāt, jums nav nepieciešama sadzīves ķīmija.
Kā sagatavot grīdu
Pirms sākat netīrumu noņemšanu, grīda ir jāsagatavo. Notīriet to no putekļiem un sīkiem gružiem ar putekļu sūcēju vai, pa vecam, ar slotu. Rūpīgi apstrādājiet visas grūti aizsniedzamās vietas, tostarp vietu zem skapīšiem.
Pēc tam varat sākt mitro tīrīšanu. Ja jums nav pa rokai speciāla tīrīšanas līdzekļa, pievienojiet dažas ēdamkarotes sāls spainī ar ūdeni un piecus vai sešus pilienus ēteriskās eļļas, lai iegūtu patīkamu aromātu. Sāls šķīdums ir lielisks putekļu ērcīšu profilakses līdzeklis, tāpēc ieteicams to izmantot katru reizi, kad tīriet grīdas.
Kā tīrīt linoleju
Ja uz linoleja pamanāt iesakņojušos netīrumus, jums ir jāsagatavo īpašs šķīdums, kas ar tiem tiks galā piecu minūšu laikā. Jums būs nepieciešamas veļas ziepes un degvīns. Sasmalciniet ziepes uz rīves, samaisiet tās ar siltu ūdeni, lai iegūtu šķīdumu, un pievienojiet divas ēdamkarotes degvīna. Pagaidiet, līdz visas sastāvdaļas izšķīst, iemērciet ūdenī mīkstu drānu un rūpīgi noslaukiet netīrās vietas.
Lai noņemtu krāsu, flomāsteru, lodīšu pildspalvu pēdas, jums būs nepieciešams cits līdzeklis, jo tās ir diezgan noturīgas. Vislabāk ir izmantot benzīnu vai terpentīnu. Iemērciet tajā mīkstu drānu un viegli noslaukiet traipu, līdz tas pazūd. Arī šie līdzekļi palīdzēs tikt galā ar vaska vai parafīna pēdām.
Esat atvēris kādu zeļonku un nejauši izlējis to uz grīdas? Nekāda liela problēma. Vienkārši savāc pilienus ar trauku mazgājamo sūkli. Netīriet šķidrumu, bet “uzsūciet” to ar uzmanīgām kustībām. Atlikušos traipus notīriet ar sodu.
Neparastais viesis uz linoleja – pelējums, īpaši, ja runa ir par telpām ar augstu mitruma līmeni. Taču arī ar šo problēmu var viegli tikt galā, izmantojot improvizētus līdzekļus. Paņemiet balinātāju, samaisiet to ar ūdeni proporcijā 2:4 un ar iegūto šķīdumu apstrādājiet pelējuma pēdas. Beigās ar sausu drānu pārvelciet notīrīto grīdu, lai notīrītu balinātāja paliekas.
Ar ko mazgāt lamināta grīdas
Lamināta grīdas ir nedaudz grūtāk kopjamas nekā iepriekšējās grīdas, jo tās baidās no pārmērīga mitruma. Tāpēc katru reizi, kad slaukāt grīdas, labi izžāvējiet lupatiņu, lai no tās neiztecētu ūdens. Lai koptu laminātu, jums būs nepieciešams arī bērnu šampūns.
Ielejiet ūdeni spainī vai izlietnē, pievienojiet vienu vai divus produkta vāciņus, labi sakratiet, lai iegūtu sulīgas putas, un noslaukiet grīdu ar šo šķīdumu. Savukārt noturīgāku vai iesīkstējušu netīrumu noņemšanai būs nepieciešams etiķis. Atšķaidiet to ūdenī proporcijā 1:4, samitriniet lupatu un rūpīgi nomazgājiet laminātu.
Par to, kā mazgāt flīzes un parketu, lasiet nākamajā lapā.
Tevi noteikti interesēs
- Sākot no 2025. gada, šajā Latvijas pilsētā konkrētā pabalsta apmērs tiks palielināts par 200 eiroby Sandra Kovaļenko
- Vienkāršs triks, kas būtiski uzlabos kartupeļu biezeni – ēst gribēs pat bērniby Anna Kalniņa
- Sajauciet vazelīnu un zobu pastu – rezultāts ir tā vērts, lai izlietotu visu pastuby Sandra Kovaļenko