Hortenzijas ir krūmi, kas ir slaveni ar milzīgajām, košajām ziedkopām, kas priecē skatienu no vēla pavasara līdz rudenim.
Tās ir pazīstamas kā nepretenciozi augi, kas ir ideāli piemēroti gan iesācējiem, gan pieredzējušiem dārzkopjiem. Tomēr pat šie viegli kopjamie augi var kļūt par upuri dažām kļūdām, no kurām var viegli izvairīties, ja zināt pamatnoteikumus.
Marta Stjuarte ir sniegusi noderīgus padomus, kā izvairīties no visbiežāk sastopamajām hortenziju kopšanas kļūdām. Galu galā pareiza šo grezno augu kopšana nodrošinās, ka jūsu dārzs krāšņi ziedēs visu vasaru.
Kļūda Nr. 1: slikta augsnes drenāža
Hortenzijām patīk labi drenēta un barības vielām bagāta augsne. Jūsu hortenzijām ir jānodrošina komfortabla augsne, pretējā gadījumā augam var rasties problēmas. Ja jūsu dārzā ir smaga mālaina augsne, tā var aizturēt pārāk daudz ūdens, un tas kaitē hortenzijām.
Šādā gadījumā labāk pievienot ģipsi, lai uzlabotu drenāžu. Smilšainai augsnei, kas slikti aiztur ūdeni, ieteicams pievienot kūdras sūnas. Tas radīs ideālus apstākļus augiem.
Kļūda Nr. 2: nepareizs augsnes pH
Augsnes pH ir būtisks faktors hortenziju audzēšanā. Pirms stādīšanas ir ļoti svarīgi pārbaudīt pH līmeni, jo nepareizs līmenis var ierobežot barības vielu uzņemšanu.
Augsnes pH ietekmē ne tikai augu labsajūtu, bet var arī mainīt dažu hortenzijai raksturīgu šķirņu ziedu krāsu. Piemēram, zilās hortenzijas vislabāk aug skābā augsnē, bet rozā hortenzijas dod priekšroku sārmainai videi.
Kļūda Nr. 3: pārāk daudz saules
Hortenzijām patīk rīta saule un pēcpusdienas ēna. Ziemeļu reģionos tās viegli panes sauli, bet dienvidu zonās tām nepieciešams vairāk ēnas, lai izvairītos no lapu un ziedu apdeguma. Ideāli būtu dažas stundas rīta saulē.
Turpinājumu lasiet nākamajā lapā!
Tevi noteikti interesēs
- Es vairs ”humpalu” drēbes nenēsāju. Visu savācu un neskatoties izmetu – pastāstīšu kāpēcby Sandra Kovaļenko
- Tante nekaunīgi pieprasīja, lai Brenguļu vasarnīcu pārraksta viņai; Saņēmusi atteikumu, viņa izdarīja baisu soliby Oskars Andersons
- Zem gultas nolieku sīpolu mizas – Sena metode, kas darbojas vēl šodienby Sandra Kovaļenko