Ilgstoša gatavošana
Zivīm nav nepieciešams ilgs gatavošanas laiks, un viena no lielākajām kļūdām ir tās pārgatavošana. Ideālai zivij jābūt maigai, mīkstai un viegli atdalāmai no asakām.
Ja zivis tiek pārāk ilgi ceptas, tās kļūst sausas, cietas un zaudē visu savu dabisko tekstūru. Tāpēc ir svarīgi sekot līdzi laikam: tiek uzskatīts, ka plāniem zivju gabaliņiem pietiek ar 3-5 minūtēm uz vidējas uguns, bet biezām filejām – līdz 15 minūtēm.
Tomēr, cepot zivis cepeškrāsnī, gatavošanas laiks ir atkarīgs no temperatūras cepeškrāsnī, kā arī no zivs lieluma un veida. Konkrēti, 180 grādu temperatūrā neliela izmēra samu cep apmēram 20 minūtes, bet makreles – 40-50 minūtes. 200 grādu temperatūrā savvaļas lasis un menca būs gatavi pēc 8-10 minūtēm, bet pollaks – pēc 4-6 minūtēm.
Pārāk augsta gatavošanas temperatūra
Viena no lielākajām kļūdām, gatavojot zivis, ir nepareiza temperatūras izvēle. Ja zivis cepat vai grilējat pārāk augstā temperatūrā, ēdiena ārpuse var apdegt, bet iekšpuse var palikt jēla vai kļūt pārāk sausa.
Ideālā temperatūra zivju gatavošanai ir vidēja karstuma temperatūra vai mēreni sakarsēta cepeškrāsns. Šādā veidā zivs pagatavosies vienmērīgi un saglabāsies sulīga un maiga. Lai zivis ceptu cepeškrāsnī, temperatūru labāk iestatīt aptuveni 180-200 grādu robežās.
Pārāk lielas manipulācijas cepšanas vai grilēšanas laikā
Daudzi cilvēki, cenšoties iegūt perfektu zivs konsistenci, cepšanas vai grilēšanas laikā sāk to nepārtraukti apgriezt vai pārvietot. Tā ir viena no galvenajām kļūdām, kas var sabojāt ēdienu.
Zivis ir ļoti jutīgas pret šādām manipulācijām, un pārmērīga pārvietošana var izjaukt to struktūru, kā rezultātā fileja saplok vai zaudē sulīgumu. Pagaidiet, līdz zivs viena puse ir pagatavota, un, kad ir pienācis laiks to apgriezt, dariet to uzmanīgi, tikai vienu reizi, lai nesabojātu struktūru.