Gatavojiet kāpostu tīteņus ar šīm metodēm un tie būs daudz gardāki

Starp dažādiem ēdieniem īpaša vieta pienākas pildītiem kāpostiem. Taču ne visi zina, ka kāpostu lapu sagatavošanai tīteņiem ir vairāki efektīvi paņēmieni.

Svarīgi! Ja lapas tiek noņemtas nepareizi, pakļautas pārmērīgai termiskai apstrādei vai apstrādātas pārāk rupji, rezultātā var iegūt nevis sulīgus un gardus tīteņus, bet gan maltas gaļas pildījumu, ietītu cietās un bezgaršīgās lapās. Tieši pareiza kāpostu lapu sagatavošana būtiski ietekmē gala ēdiena garšu.

Lasi arī: Mana vecmāmiņa nekad neatbild uz jautājumiem par testamentu: es nolēmu viņai pajautāt, kāpēc

1.Pārtikas plēve

Standarta kāpostu (ne vairāk kā pusotru kilogramu) apstrādā –  noņem neizmantojamās augšējās lapas, un pašu dārzeni nomazgā zem tekoša ūdens. Pēc tam to cieši ietin vairākās pārtikas plēves kārtās un ievieto mikroviļņu krāsnī.

Pievērsiet uzmanību! Ar vidējo iekārtas jaudu tas ilgs tieši tik ilgi, cik ilgi ietītajai plēvei būs laiks aizsvīst. Kad kāposti atdziest, tos atvij no plēves, nogriež miziņas un bez mazākām grūtībām atdala lapas tālākai gatavošanai.

Lasi vēl: Mana franču vecmāmiņa vienmēr iebāž sīpolos krustnagliņas – noskaidroju iemeslu

2.Mikroviļņu krāsns

Arī šajā gadījumā ir nepieciešama mikroviļņu krāsns, bet pārtikas plēve nebūs nepieciešama. Vienkārši jānovieto nomazgātā galviņa uz šķīvja un jātur mikroviļņu krāsnī ar ieslēgtu vidēju jaudu 5-7 minūtes. Šo procedūru veic atkārtoti, līdz tiek noņemtas visas lapas, kas ir piemērotas tīteņu sagatavošanai.

Pievērsiet uzmanību! Visos turpmākajos gadījumos augšējais slānis kļūst mīksts tikai 2-3 minūšu laikā, atšķirībā no pirmās reizes. Garšas īpašības šajā variantā netiek zaudētas, visas derīgās sastāvdaļas tiek saglabātas.

 

3.Gandrīz bez vārīšanas

Kāpostu galvai ar asu nazi bez atlikumiem izgriež serdi, pēc tam to iemērc verdošā ūdenī (to var uz minūti ievietot traukā ar tikai verdošu ūdeni. Pēc tam iegūtajam pievieno nedaudz etiķa vai citronskābes un, atkal ievietojot kāpostu katlā, vāra to vienu minūti. Kad no verdoša ūdens izvilktais kāposts atdzisis, to var droši sadalīt sastāvdaļās.

Pievērsiet uzmanību! Citronskābi var arī nepievienot, taču tieši tā padarīs lapas blīvas un ļaus tās saglabāt neskartas līdz ēdiena pagatavošanas beigām.

4.Sasaldēšanas metode

Dažas saimnieces ir pārliecinātas, ka, sasaldējot kāpostu, lapas zaudē nepieciešamo konsistenci. Patiesībā pēc atkausēšanas tās vienkārši kļūst mīkstas, un vairs nav nekādu grūtību tās atdalīt.

5.Vienkāršā metode

Kāpostu galviņu ar izgrieztu serdes kauliņu ievieto lielā katlā ar verdošu ūdeni un atstāj lēni vārīties uz lēnas uguns 10 minūtes, pievienojot ēdamkaroti vārāmās sāls. Pēc tam, kad galviņa ir bijusi katlā ar vāku atvēlēto laiku, izņemiet to no ūdens un atdzesējiet. Visas lapas atdalīsies samērā viegli.

Katrai saimniecei ir savi mazie noslēpumi, kā pagatavot šo ēdienu, bet dažas ar izbrīnu atzīst, ka vispirms atdalījušas svaigās lapas un jau tad tās vārījušas.