Viedtālruņu un citu ierīču klātbūtne var ievērojami pasliktināt partneru mijiedarbības kvalitāti.
21.gadsimtā sociālo mediju ietekme uz mūsu dzīvi ir nenoliedzama. Sākot no tā, kā cilvēki sazinās, līdz pat tam, kāpēc viņi šķiras, tehnoloģijas ir būtiski mainījušas attiecību attīstību. Par to, kā digitālās tehnoloģijas un sociālie tīkli var izjaukt attiecības, stāsta pieredzējuši psihologi.
Izkliedēta uzmanība un kopīgi pavadītā laika kvalitātes samazināšanās
Viedtālruņu un citu ierīču klātbūtne var ievērojami samazināt partneru savstarpējās mijiedarbības kvalitāti. Pastāvīgi paziņojumi, vēlme pārbaudīt sociālos plašsaziņas līdzekļus vai ieradums pārskatīt ziņu lapu sarunu laikā var izraisīt nevērības un izolētības sajūtu attiecībās.
Šādi traucējumi ne tikai samazina kopā pavadītā laika kvalitāti, bet arī var graut uzticības un intimitātes pamatus.
Lasi vēl: Garšīgāk un labāk: kā pagatavot ābolu majonēzi – ideālu mērci ēdieniem
Nesaprašanās neverbālu signālu trūkuma dēļ
Lai gan digitālā saziņa ir ērta, tai trūkst dzīvas mijiedarbības bagātības, kur neverbāliem signāliem, piemēram, ķermeņa valodai un intonācijai, ir izšķiroša nozīme saprašanās un empātijas veidošanā.
Teksta ziņojumus var viegli nepareizi interpretēt, pat izmantojot dažādas zīmes, kas noved pie pārpratumiem un konfliktiem, no kuriem varētu izvairīties klātienē. Tajā pašā laikā balss ziņojumus, kas, šķiet, varētu atrisināt intonācijas problēmas, ne vienmēr ir viegli uzklausīt – un garas un detalizētas ziņas netiek saprastas izkliedētas uzmanības dēļ.
Turpinājumu lasiet nākamajā lapā!