Sirdi sildošs īsts gruzīnu harčo

Zupas pagatavošanas gaita

Vispirms pagatavojiet zupas buljonu, jo savā ziņā tas ir ikvienas zupas pamatā. Lai to izdarītu liellopa gaļas ribiņas nomazgā, noņem plēvi un sagriež gabaliņos, pa kauliņam. Dziļā katliņā ar biezu dibenu izkausē sviestu. Apcep tajā ribiņas līdz tās ir zeltaini brūnai.

Pēc tam apceptās ribiņas pārliek katliņā, pievieno vienu nomizotu sīpolu un burkānu (nav nepieciešams sasmalcināt), selerijas sakni vai pētersīļus, dažas lauru lapas. Visas sastāvdaļas aplej ar tīru aukstu ūdenī un vāra, līdz ribiņas ir gatavas (apmēram 1 stunda 30 minūtes).

Buljona vārīšanas procesā noteikti neaizmirstiet noņemt putas. Pēc noteiktā laika izņemiet ribiņas no buljona un novietojiet tās malā, bet dārzeņus varat izmest.

Tajā pašā laikā nomizojiet atlikušos dārzeņus. Sīpolu sagriež kubiņos un burkānus sarīvē uz rupjās rīves. Dārzeņus liek uzkarsētā pannā ar sviestu un apcep, līdz tie ir mīksti. Pannā pievieno nomizotus tomātu kubiņus, tomātu pastu, adžiku un sasmalcinātu ķiploku. Pievieno arī garšvielas un sautē zem slēgta vāka dažas minūtes.

Vairākas reizes noskalojiet rīsus zem auksta ūdens, līdz ūdens ir dzidrs. Buljonam pievieno rīsus, iepriekš novārītās ribiņas un dārzeņu maisījumu, kas ir sautējies uz pannas. Šajā posmā varat pievienot tkemali mērci, ja vēlaties.

Sasmalciniet arī valriekstus un pievienojiet pārējām sastāvdaļām. Gatavojiet harčo vēl 15 minūtes uz zemas uguns, pēc tam atstājiet to nostāvēties vismaz pusstundu. Tā ir būtiska nianse – nekad neaizmirstiet, ka šāda veida zupām pēc pagatavošanas ir kādu īsu laiku jānostāvas, lai garšas savilktos un zupa būt pilnīgāka.

Pasniedzot zupu, pievienojiet bagātīgi sasmalcinātus garšaugus pēc jūsu izvēles. Šī būs zupa, kas jūs īpaši sasildīs siltā laikā, priecējot gan ķermeni, gan sirdi.