Sīpolu mizas patiesība ir visspēcīgakais augu stimulants un līdzeklis pret kaitekļiem – jāseko tikai šiem norādījumiem

Sīpolu mizas ir efektīvs līdzeklis ražas palielināšanai un uzticama dārzeņu aizsardzība. Tās piedāvā daudzas priekšrocības.

Piemēram, sīpolu mizās esošais fitoelements kvercetīns nodrošina bakteriostatisku iedarbību, kavējot patogēno mikroorganismu attīstību augsnē. Turklāt tās bagātina augsni ar vērtīgiem mikroelementiem.

Lasi arī: Dienas prognoze 15. februārim iesaka pārdomāt ilgtermiņa plānus

Novārījums un uzlējums stimulē augu augšanu un palielina to izturību pret slimībām un kaitēkļiem. Visi noderīgie makro un mikroelementi, kas atrodas sīpolu ārējās čaumalās esošajās sausajās zvīņās, pilnā apjomā pāriet uz uzlējumu. Tie ir kalcijs, kālijs, mangāns, magnijs, dzelzs, varš, selēns, hroms, broms. Lūk, kā sīpolu mizas var izmantot dārzā.

Pie pirmajām gurķu lapu dzeltēšanas pazīmēm

Jāņem 200 – 300 g sausu sīpolu miziņu, jāievieto 10 litru emaljētā traukā (tikai nedrīkst izmantot cinkotu), jāpiepilda līdz augšai ar ūdeni un jāvāra 5 minūtes. Novārījumu noņem no uguns, atstāj 30 minūtes un pārtecina. Tad 2 litrus novārījuma sajauc ar 10 litriem ūdens un ar smidzinātāju vai lejkannu apstrādā gurķus.

Var negaidīt, kad lapas sāk dzeltēt, un pēc katras gurķu ražas novākšanas veikt profilaktisku laistīšanu ar šo novārījumu. Lai to izdarītu, uz 10 litriem ūdens ņem 2-3 saujas sīpolu mizu uz 10 litriem ūdens, atstāj vienu dienu, šķīdums tiek nostādināts. Atlikušās mizas var izmantot kā augsnes mulčēšanas līdzekli.

Turpinājumu lasiet nākamajā lapā!

 

Ja gurķi ir invadēti ar zirnekļa ērcēm

Šim izsmidzinājumam ņem 200 g mizu (kā papildinājumu var pievienot 100 g ķiploku mizu), notur 10 litros ūdens 4-5 dienas. Apsmidzināšanu veic reizi 5 dienās, bet ne vairāk kā trīs reizes.

Cīņa ar Kolorādo kartupeļu vabolēm

Jāņem 5 kg sausu sīpolu mizu, lai tās piepildītu tieši pusi spaiņa, līdz augšai ielej karstu ūdeni un ļauj šķīdumam nostāvēties 24 stundas, izkāš un 2 reizes atšķaida. Apstrādāt augus pārmaiņus ar citiem sastāviem.

Ābolu dārza aizsardzība no augļu ērcēm

Lietojiet tādu pašu šķīduma versiju kā zirnekļērču gadījumā.  Uzklājiet šķīdumu pēc ābeļu ziedēšanas procesa beigām, kad gaisa temperatūra ir +15 grādi pēc Celsija, un veiciet to vakarā pēc saulrieta. Visā ērcīšu aktivitātes laikā (apmēram mēnesi) apstrādi atkārtojiet reizi 7 dienās. Ābolu laputis nekaitēs ābelēm, ja tās apstrādāsiet ar sīpolu miziņu šķīdumu.