Profesionāla florista zelta padomi: ziedi aug griezdamies

Parasti, izvēloties konkrētu istabas augu, vispirms pievērš uzmanību tā lapām, ziediem un formai. Tomēr nevajadzētu aizmirst, ka katram augam piemīt sava enerģija, kas ietekmē cilvēka stāvokli.

Kā pareizi kopt istabas augus?

Ūdens ir visu floras pārstāvju pastāvēšanas pamats. Katra auga veida laistīšana ir stingri individuāla. Turklāt tie ir jābaro, lai krāsa būtu skaista un lapotne sulīga.

Cukuru uzskata par dabīgāko mēslojumu istabas ziedu barošanai. Ir zināms, ka tas sadalās fruktozē un glikozē, kas dara brīnumus. Tieši tas ir enerģijas avots, kas nodrošina augu vitalitāti. Barošanu sagatavo šādi: vienu ēdamkaroti cukura izšķīdina puslitrā ūdens. Var pat vienkārši uzkaisīt cukuru uz zemes podā un aplaistīt to ar ūdeni.

Rīcineļļa ir lieliska barība ziedošiem augiem. Lai to pagatavotu, viena tējkarote rīcineļļas jāizšķīdina vienā litrā ūdens. Pēc tam istabas augi nesaslims, to augšana palielināsies, un ziedi kļūs skaistāki.

Lasi vēl: Pārsteidzošā ķirbju ietekme uz cilvēka organismu. Eksperimentāli pierādīts!

Koka pelnus izmanto kā profilaktisku līdzekli, lai izvairītos no augu slimībām. Visizplatītākais veids ir, kad pelnus pievieno šķidrumam. 100-150 gramus šīs vielas atšķaida spainī ar ūdeni, samaisa. Ar šo šķīdumu laistīšanu veic reizi mēnesī.

Aspirīnu vienas tabletes daudzumā pievieno 1 litram ūdens. Laistīšanu veic reizi divos mēnešos. Ja šis nosacījums tiek ievērots, augi būs veseli, ar bagātīgi zaļas krāsas lapām, un to augšana ievērojami paātrināsies.

Telpaugu ziedēšana un attīstība ir atkarīga no regulāras pārstādīšanas, kuras laikā tie tiek piepildīti ar barības vielām. Ja zeme tiek nomainīta, tad sakņu sistēma attīstās labāk. Atcerieties, ka tieši pavasara periodā augi ir jāpārstāda.

Leave a Comment